Skocz do zawartości

Tulipan


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Halinko ja też niedawno zrobiłam tulipana,również nie umiem wgrywać zdjęć i musiałam poczekać aż mąż wróci,ciasto było pyszne,wilgotne i miało super wzorki,nie miałam tylko maku i zrobiłam 3 kolorowe :roll:

post-4386-1195654034_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja wczoraj upiekłam tulipana. Ciasto przepyszne w smaku i ma ciekawy wygląd na przekroju. Nie miałam pod ręką kolorowych cukiereczków więc wierzch posypałam startyni orzechami włoskimi, ( orzechów mam cały worek) Dziękuję za ciekawy przepis. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ineczko proszę oto ten link.

http://images2.fotosik.pl/315/ba1c230925761d91med.jpg

Sernik szachownica na tulipanowym spodzie

Ciasto:

1/2 szkl maku

2 niepełne szkl mąki

14 łyżeczek cukru

180 g margaryny

60 g kisielu czerwonego

2 łyżeczki kakao

10 g wiórek kokosowych

6 jajek

6 łyżek oleju

2 łyżeczki proszku do piecz.

Masa serowa:

1 kg sera tłustego

1 1/3 szkl cukru

200 g margaryny

2 op. budyniu śmietankowego

7 jajek

Wykonanie ciasta:

Maragrynę, olej, żółtka i cukier utrzeć. Dodać mąkę z proszkiem. Na koniec dodać pianę ubitą z białek.

Ciasto podzielić na 4 części, dodać:

I cz. kakao

II cz. wiórki

III cz. kisiel

IV cz. mak

Na wyłożoną papierem do pieczenia blachę (25x35 cm) wykładać ciasto paskami wzdłuż blachy.

Piec ok 40 min w 180 st.

Masa serowa:

Ser zemleć, dodać jajka, cukier, margarynę. Zmiksować i zagotować. Dodać budynie. Gotować mieszając, aż zgęstnieje.

Wystudzone ciasto przekroić i przełożyć gorącym serem.Udekorować.

Ja upiekłam w większej blaszce i było za niskie żeby przekroić Dołączona grafika Na ciasto wylałam gorący ser, na wierzch ułożyłam herbatniki Dołączona grafika

Tu są inne przepisy możesz sobie przeglądnąć.

http://www.floraforum.pl/index.php?PHPSESS...mp;topic=3943.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonko dziękuję bardzo, ten sam jest na naszej stronie, tak jak dałam znać pod nazwą sernik gotowany, nazwy nie zmieniałam z przepisu. Ja przekroiłam ciasto, jak zechcesz to zobacz bo ja nie potrafię podać linka. jak bym nie miała tego przepisu to zainteresował by mnie bardzo. Ciasto jest smaczne i ma ładny wygląd. Przepraszam że sprawiłam Tobie kłopot z tym podaniem linka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam , upiekłam te ciasto i jest pyszne , niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia , bo szybko znikło.(następnym razem aparat będę musiała mieć pod ręką) Spróbuję zrobić też z tym serem , już ciekawa jestem jak będzie smakować :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.