Skocz do zawartości

Delicje W Galaretce


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto 20 dag cukru, 20 dag maku, 9 białek, 15 dag kokosu, łyżeczka proszku do pieczenia. Krem Kostka masła, 0,75 l mleka, 2 budynie wiśniowe lub malinowe, 2 galaretki wiśniowe, 2 galaretki pomarańczowe, 2 opakowania "Delicji" 3 łyżeczki cukru, 4 żółtka. Wykonanie ciasta Białka ubijamy na sztywną pianę, którą daje się kroić nożem. Nadal ubijając dodajemy po trochu cukru. Następnie wsypujemy suchy mak i kokos oraz proszek do pieczenia. Wszystko mieszamy delikatnie łyżką. Gotowe ciasto wylewamy na dużą tortownicę posmarowaną tłuszczem i wyłożoną papierem. Pieczemy w temp. 170 stopni C. około 40 minut. Gdy ciasto zacznie odchodzić od brzegów formy jest upieczone. Wykonanie kremu Galaretki wiśniowe rozpuszczamy w szklance wody. Masło ucieramy mikserem do białości. Następnie dodajemy 4 żółtka i dalej ucieramy. Budynie gotujemy używając do nich 0,75 l mleka i cukier. Zimny budyń dodajemy powoli do utartego masła i ucieramy na puszysty krem. Pod koniec ubijania wlewamy powoli tężejące galaretki wiśniowe i dalej dokładnie ucieramy. Na upieczone i wystudzone ciasto wykładamy cały krem. Na kremie układamy połówki delicji ( czekolada do góry) i zalewamy tężejącą galaretką pomarańczową. Smacznego- ina 12

post-2336-1172255797_thumb.jpg

post-2336-1172255820_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam Halinko!!! Przeglądając ubiegłoroczne przepisy trafiłam na ten i muszę przyznac że takiej mieszanki jeszcze nie jadłam :lol: To koniecznie trzeba spróbowac bardzo mnie ciekawi połączenie budyniu z galaretką jaki wyjdzie smak. Widze że wiele osób zaglądało do przepisu , ale nikt nie napisał chocby słówko. :lol: więc jak tylko zrobię zaraz dam znak jak mi wyszło. Mam tylko pytanie do ciasta dodajemy suchy mak i wiórki kokosowe ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Katarzynko! do ciasta dodajemy suchy mak i wiórki kokosowe. Jak będziesz piekła to trzeba posmarować tłuszczem folię aluminiową a nie blaszkę, ja wykładam zawsze folią aluminiową. Nie wiem czy tak samo postępuje się jak wykłada się papierem pergaminowym , jeżeli tak to bym musiała zmienić w przepisie. Ciasto to piekłam w prostokątnej blaszce jak i w tortownicy. Nie chwaląc się nam to ciasto bardzo smakuje, a goście twierdzili że jest ekstra. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Halinko za porady właśnie uciekam do kuchni robic je zanim przyjdą domownicy już będzie czekało. Odezwę się jak zniknie :lol: Jestem bardzo ciekawa jak mi się uda :D mówiłam w pracy dziewczyną o tym cieście ale żadna nic takiego nie jadła, jutro nietypowo idziemy do pracy to im zaniosę :lol: jak się uda i coś zostanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko zaryzykowałam i zrobiłam w jednej szklance pomyślałam że nic się nie stanie najwyżej będzie gęściejsze (twardsze) niż jak zrobię rzadsze to będzie pływało :lol: wyszło naprawdę super w pracy też wszystkim smakowało Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: faktycznie to ciasto jest SUPER, choć ja mam troszkę inny przepis i również polecam, bo każdy się tym zajada. Do kredu zamiast galaretek wiśniowych dodaję pomarańczowe. Wykładam część masy na ten spód makowo - kokosowy, następnie kładę ananasy pokrojone w kostkę (1 puszka) na to pozostałą część masy - kremu. Układam delicje pomarańczowe i zalewam galaretką pomarańczową (tężejącą) - Jak będziecie miały czas spróbujcie - naprawdę smakuje, a ten krem można wykożystać do innych ciast bo jest najlepszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.