Skocz do zawartości

Pomocne przy odchudzaniu


arabika

Rekomendowane odpowiedzi

Witamina B6 rozbija tkanke tłuszczową

Odgrywa bardzo ważna rolę w metabolizmie tłuszczów i białek dlatego jest niezbędna przy odchudzaniu .Dostarczenie organizmowi zwiększonej dawki witaminy B6 pomaga spalić zbędny tłuszcz a tym samym redukuje objawy cellulitu- zbity w poduszeczki tłuyszcz nierównomiernie rozmieszczony tuż pod skórą

Dużo witaminy B6 występuje w :drożdżach,kiełkach pszenicy,kukurydzy,otrębach,kapuście ,rybach,marchwi i owocach

Dzienne zapotrzebowanie 1,6-1,8mg

Taka dawka znajduje sie w :

80 dkg kapusty kiszonej

15 dkg łososia

75 dkg selera

30 dkg awokado

Mangan usprawnie przemianę materii

Jest bardzo ważnym składnikiem aktywatorem enzymów trawiennych .Usprawnia proces przemiany materii i oczyszcza organizm z toksyn.Mangan odgrywa istotną role zwłaszcza w spalaniu węglowodanów oraz tłuszczów - wtedy pochodzące z nich kalorie nie maja szans przekształcic się w tłuszczyk i odłożyć się w najmniej wskazanym miejscu

Najlepszym żródłem manganu są :ziarna zbóż, orzechy, rośliny strączkowe, szpinak ,jarmuż, borówki,banany,jeżyny.

Dziennne zapotrzebowanie 2-5 mg

Taką dawke znajdziemy w:

20 dkg buraków

7,5 dkg soi

40 dkg bananów

40 dkg jeżyn

40 dkg porzeczek

Fosfor przyśpiesza spalanie tłuszczów

Bierze on udział w procesie uzyskiwania oraz przemiany energii.Uwalnia ja z białek ,węglowodanów i tłuszczów .Odgrywa ważna role w prawidłowym funkcjonowaniu nerek oraz wydalaniu z organizmu nadmiaru wody i szkodliwych produktów przemiany materii.Dzięki niemu naskórek z objawem cellulitu traci swój gąbczasy wygląd

Fosfor znajduje sie w ananasie ,grejfrucie ,figach,morelach,rybach,owocach jagodowych,serach żóltych oraz topionych

Dzienne zapotrzebowanie 800mg

Taka zawartośc fosforu występuje w:

30 dkg ryby

30 dkg wołowiny

4 kromkach razowego chleba

Ważne!!!

Fosfor działa jedynie przy wsparciu wapnia i witaminy D

Błonnik pokarmowy i probiotyki

Jedne i drugi dbają o to aby proces trawienny przebiegała bez zakłóceń

Błonnik pokarmowy oczyszcza organizm z toksyn i metali cięzkich

Znajduje się we wszystkich produktach pochodzenia roślinnego

np. w kapuście występuje jako celuloza a w truskawkach jako pektyna

Dzienne zapotrzebowanie 20-35g

Taka dawka znajduje sie w:

1/2 szklanki otrąb

2 szklankach jagód

7 gruszek

10 marchewek

Probiotyki to szczepy dobroczynnych bakterii które znajdziemy w jogurtach ,kefirze ,maślance z także w kwaśnym mleku

Dziennia porcja do prawidłowego funkcjonowanie organizmu to wypicie 1 szklankanki w/w produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że rzeczywiście dobrze zaspokajają głód ananasy i otręby. Najlepsze są oczywiście świeże owoce ananasa, ale ja przy odchudzaniu jadłam te w zalewie i też rewelacyjnie działały. Wiem że jednym ze składników tam się mieszczących jest cukier, ale u nas jest trudno zdobyć świeży owoc ananasa więc spróbowałam puszkowego i stwierdzam że się opłacało. Otręby to 2 rewelacja i polecam jeszcze suszone śliwki kalifornijskie oczywiście w ograniczonych ilościach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym że ruch jest bardzo ważny. Sama dieta nie wystarczy trzeba ćwiczyć aby mieć ładną figure a ciało nabrała jędrnośći .Z drugiej strony jednak wiem jak to jest ,samemu się poprostu nie chce .W grupie zawsze razniej i weselej jest większa mobilizacja a co za tym idzie wieksza skuteczność :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.