Skocz do zawartości

Babka ziemniaczana - szybko, tanio


Gość Żmijka

Rekomendowane odpowiedzi

Babka ziemniaczana 1 kg ziemniaków 3 jaja łyżka masła 3 łyżki startego żółtego sera 2 łyżki śmietany (ja zastępuję ją jogurtem naturalnym) pieprz, sól można dodać także cebulkę, kiełbaskę lub pieczarki (co kto lubi :wink: ) Ugotowane ziemniaki zemleć, dodać masło utarte z żółtkami i żółtym serem, śmietaną oraz solą i pieprzem. Wszystko razem dobrze wymieszać, dodać piankę z białek. Masę wyłożyć do tortownicy wysmarowanej masłem i posypanej byłką tartą lub do foremek na babeczki. Piec w średnio nagrzanym piekarniku, aż ciasto się zarumieni. Smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Nigdy takiego cuda nie robiłam, ale zainspirowana tym postem zrobiłam wczoraj na obiad. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego ten przepis jest w słodkościach.

Zrobiłam babkę z surowych ziemniaków. Smakowała wszystkim, więc pewnie wejdzie na stałe do naszego jadłospisu.

Korzystałam z przepisu z książki "Bliny, cepeliny, kołduny..." Biblioteki Poradnika Domowego.

Babka ziemniaczana z twarogiem

2 kg ziemniaków

20 dag masła lub margaryny

3 jaja

50 dag twarogu

sól

tłuszcz do formy

estragon (ja dałam suszony bo taki miałam) :grin:

Ziemniaki obrać, umyć i zetrzeć na tarce o małych oczkach. Przełożyć na sito i chwilę zostawić aby odciekł sok, po czym zalać gorącym stopionym masłem, wbić dwa jaja, dodać sól i dobrze wymieszać. Do twarogu wbić jajo lekko osolić, dodać drobno pokrojone listki estragonu lub mięty. Wykładać na zmianę masę ziemniaczaną serową (ziemniaczana na wierzchu). Piec 1,5 godziny.

My jedliśmy ze śmietaną.

Może ktoś ma inny przepis ?

Bardzo proszę.

post-4613-1169408425_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również robię babkę z surowych ziemniaków i w mojej rodzinie nazywa się to bugaj.Na około 2 kg startych ziemniaków daję 3 jajka,2-3 łyżki kaszy mannej,odrobinę mąki i zesmażony boczek,kiełbaska,może być również słoninka,wlewam do ciasta razem z tłuszczem.Po wlaniu do formy wierzch skapiam oliwą,co powoduje że po upieczeniu wytwarza się chrupiąca skórka.Oczywiście nie należy zapominać o przyprawach-ja daję sól,pieprz i cebulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.