Skocz do zawartości

Rolada Kokosowa


Jola_A.

Rekomendowane odpowiedzi

MASA 1 0,5 kostki masla 10dag.ukru pudru 1zoltko 10dag.kokosow 0,5kieliszka alkoholu Maslo utrzec z cukrem i zoltkiem na puszysta mase,dodac wiorki kokosowe,utrzec i dodac alkohol. MASA 2 3/4szklanki wody 5 lyzek cukru 2lyzki kakao 1 lyzka masla 3-4 paczki herbatnikow zemlec Wode zagotowac z cukrem i kakao,lekko ostudzicdodac maslo i zmielone herbatniki,zmiksowac. na folie rozlozyc mase ciemna (wystudzona),nastepnie kokosowa i zwinac w rolade.wstawic do lodowki. SMACZNEGO!!! :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

proporcje cukru nieco zmniejszylam bo rolada jest bardzo slodka,do masy kokosowej dodalam 3 lyzki,i do masy ciemnej tez 3 lyzki,ale to juz wg.uznania.Poniewaz do masy kokosowej dodaje sie surowe zoltko,wiec zrezygnowalam z zoltka i zamiast tego ,sparzylam kokosy w 1/3 szklanki goracego mleka. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tak, tę roladę robi się bez pieczenia w piekarniku. Należy przygotować te dwie masy, następnie na foli aluminiowej należy rozłożyć cienko wystudzoną ciemną masę, a na nią jasną masę, a później zawinąć te masy, formując roladę, i do lodówki :mrgreen: Nie robiłam tej rolady, ale również wydaje mi się że jest bardzo dobra :shock: Już czuję smak kokosu – mniam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te rolade robila kucharka na moje wesele pozniej sprobowalam zrobic ja sama dla jest pycha bo lubie bardzo slodkie duzo jej sie nie zje tak jak tortu bezowego chociaz nie jest ona az tak slodka jak tort zwroccie tylko uwage przy zakupie herbatnikow zeby to byly te paczkowane po 100g a nie 50 bo ja pierwszy raz kupilam te 50g i jak robilam ciasto to cala sie lepilam bo herbatnikow bylo za malo i ratowalam sie maka pozdrawiam i zycze smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i zrobiłam tę roladę-wykorzystałam wiórki z alkoholem od malibu więc nie dodawalam już alkoholu ale robilam podwójną porcję i użyłam 6 paczek herbatników a okazało się to za mało.Rolada więc jest dosyć miękka/pomimo chłodzenia w lodówce przez 6 godzin/ i rozmazuje się przy krojeniu,trzeba więc jeść łyżeczką ale jest niezła no i prosta w wykonaniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również częstorobię taką roladę, chociaż mój przepis trochę się różni, po schłodzeniu jest zawsze "twarda". Ciasto: 10 dag zmielonych orzechów włoskich 2 paczki zmielonych herbatników(po 10 dag) 15 dag cukru pudru 3 łyżki kakao 1 jajko 3 łyżki spirytusu 2 łyżki mleka Wszystko zagnieść, podzielić na trzy kule i chwilę schłodzić (jednak nie za długo, bo zbyt twarde ciężko rozwałkować). Nadzienie: 10 dag cukru pudru 10 dag masła 3 łyżki spirytusu 6 dag kokosu Wszystko utrzeć. Ciasto ciemne rozwałkować, posmarować nadzieniem, zwinąć 3 roladki, po schłodzeniu pokroić na plasterki. Pycha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.