Skocz do zawartości

Makowiec Wielosmakowy


Jola_A.

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto; 1/2 kg maki 25 dag margaryny 6 dag drozdzy 3 lyzki mleka 6 zoltek 2 jaja 3 lyzki cukru Drozdze rozpuscic z mlekiem.Z podanych skladniow wyrobic ciasto.Podzielic na 4 czesci. 1-placek smarujemy powidlem,przykrywamy drugim ciastem,wykladamy mak,dajemy 3 ciasto,na to orzechy i 4 placek.Kazde ciasto ponakluwac widelcem. MAK:1 szklanka maku,sparzyc i zemlec 1 lyzka margaryny 2 bialka 15 dag cukru Bialka ubic,dac cukier,margaryne,mak,polaczyc. Mozna uzyc gotowj masy makowej. Orzechy: 3 bialka ubic z 10 dag cukru,dodac 10 dag zmielonych orzechow. Upiec,po upieczeniu polukrowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Makowiec jest bardzo dobry i jesli uzyje sie gotowa mase makowa z puszki(wystarczy ja tylko wylozyc na ciasto,nie trzeba juz niczego ucierac,ani dodawac),to nie ma przy nim az tak duzo roboty. :lol: Ciasto mimo ze drozdzowe,nie musi rosnac,nalezy wyrobic i ukladac warstwy,odrazu piec.Piecze sie okolo godziny, w temp.180*,wyrasta wysokie.Jesli wierzch za szybko sie przyrumieni nalezy przykryc folia aluminiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie zauważyłam wcześniej tego przepisu, Jolu! :wink: Spróbuję do niego dodać jeszcze warstwę orzechową z przepisu Apsik na Placek Chłopski. Może wyjść z tego ciekawe połączenie. Dziękuję Jolu za przepis. Podzielę się wrażeniami. Pozdrawiam Cię serdecznie. Renata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jestem gapa!!! :wink: :wink: :? No to świetnie, będę piekła dzisiaj Twoje ciasto. Teraz właśnie zajmuję się rozłupywaniem orzechów i już mam dość. Dostałam orzechy i trzeba je wykorzystać. No to na razie. Gapowata Renia :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-4422-1172668833_thumb.jpg post-4422-1172668845_thumb.jpg Polecam!!! Ciasto pyszne i ładnie się prezentuje. Zrobiłam je z kruszonką . Następnym razem zrobię lukier. Jolu- dziękuję za przepis. :wink: :wink: :wink: Renata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze do Reni czy czekałaś aż wyrośnie czy piekłaś od razu ,bo ja czekałam ale tak byłoby szybciej.

Ja też Elu nie czekałam, aż ciasto wyrośnie. Pa :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu upiekłam dzisiaj ten placuszek,składniki na ciasto wzięłam z mojego przepisu tylko nie czekałam aż wyrośnie,od razu wsadziłam do pieca i tak faktycznie jest prędzej. Przełożyłam marmoladą wieloowocową ,makiem i orzechami ,wygląda wspaniale,smakuje też na pewno bosko ale ten post i te twoje wyrzeczenia,jak to mówi mój małżonek. Ale sześć tygodni szybko minie i wtedy sobie upiekę. Pozdrawiam i życzę udanych wypieków ELA. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.