Skocz do zawartości

"usta"


aneta26

Rekomendowane odpowiedzi

CIASTO: 1szkl cukru 2 jajka 2 szkl mąki 1 szkl mleka 1/2 kostki masła 1 łyżeczka sody 2 paczki biszkoptów 1 powidła albo dżem porzeczkowy Wszystkie produkty połączyć, na koniec dodać mleko z mąką i sodą na przemian.Blachę wysmarować,i wyłożyć biszkoptami (po dwa do siebie a między nie powidła).Piec około 35-40 min. MASA BUDYNIOWA 2 łyżeczki mąki pszennej 1 budyń waniliowy 1/2 szkl cukru 1/2 litra mleka 1 kostka masła Ugotować budyń z podanych składników i ostudzić.Masło utrzeć na puszystą masę i dodać stopniowo ostudzony budyń. PONCZ: 1/2 SZKL WODY PRZEGOTOWANEJ 2 ŁYŻECZKI CUKRU SOK Z 1/2 CYTRYNY DO DEKORACJI: wiórki kokosowe Po ostudzeniu ciasta nasączyć je ponczem, wyłożyś masę i posypać wiórkami kokosowymi.Schłodzić. SMACZNEGO!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

DOBRZE ŻE ZAJRZAŁAM BO ZAPOMNIAŁAM ŻE DO CIASTA JESZCZE TRZEBA 2 ŁYŻKI KAKAO. A CO DO BISZKOPTÓW TO PŁASKĄ STRONĘ BISZKOPTA POSMAROWAĆ DŻEMEM I SKŁADAĆ PO DWA BISZKOPTY, OCZYWIŚCIE JAK PISAŁAM WCZEŚNIEJ PŁASKIMI STRONAMI DO SIEBIE. TE POSKLEJANE BISZKOPTY UKŁADAMY JEDEN KOŁO DRUGIEGO W BLASZCZE JA PIĘKĘ TO W BLASZCE O WYMIARACH 23,5*34,5CM. NA TAK PRZYGOTOWANE BISZKOPTY WYLEWAMY CIASTO I TO PIECZEMY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam przepis na to ciasto ,pieklam go ,ciasto wyszlo bardzo dobrze bez zadnego zakalca,moze dlatego ze w moim przepisie sa inne proporcje skladnikow. 1/2kostka margaryny 1 szklanka cukru 3 jajka 1 1/2 szklanki maki 1/2 szklanki mleka 2 lyzki kakao 1 lyzeczka sody 1/2 lyzeczki proszku do pieczenia 2 paczki okraglych biszkoptow sloiczek dzemu biszkopty smarujemy dzemem,skladamy po dwa,ukladamy na blaszce. margaryne ucieramy z cukrem dodajemy cale jaja oraz make,nastepnie dodajemy mleko,kakao i sode oraz proszek do pieczenia.Ciasto ma dosc gesta konsystencje.nakladamy na biszkopty.pieczemy ok.40-50 min. w temperaturze 180 stp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Tez mam przepis na to ciasto ,pieklam go ,ciasto wyszlo bardzo dobrze bez zadnego zakalca,moze dlatego ze w moim przepisie sa inne proporcje skladnikow.

1/2kostka margaryny

1 szklanka cukru

3 jajka

1 1/2 szklanki maki

1/2 szklanki mleka

2 lyzki kakao

1 lyzeczka sody

1/2 lyzeczki proszku do pieczenia

2 paczki okraglych biszkoptow

sloiczek dzemu

biszkopty smarujemy dzemem,skladamy po dwa,ukladamy na blaszce.

margaryne ucieramy z cukrem dodajemy cale jaja oraz make,nastepnie dodajemy mleko,kakao i sode oraz proszek do pieczenia.Ciasto ma dosc gesta konsystencje.nakladamy na biszkopty.pieczemy ok.40-50 min. w temperaturze 180 stp.

piekłam te USTA na święta i myślałam,że nie wyjdzie bo ciasto było rzeczywiście dość gęste ale po upieczeniu było super,aż siostrze zdjęcie wysłałam MMS,tak ciekawie w środku wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.