Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
pszczółka maja

Lody - A Czemu Nie Wkońcu Już Niedługo Lato:)

Rekomendowane odpowiedzi

Skusiłam się też na te lody ;) przed zamrożeniem skosztowałam masa pyszniutka zobaczymy po zamrożeniu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jolanto: sadze, ze w Holandii sa podobne artykuly spozywcze jak w Niemczech. I dla zmiany smaku lodow proponuje wziac serek smakowy (np. Dr. Oetker) Co napewno pyszne wyjdzie, zamiast mleka wziac to wspaniale kakao holenderskie (to w zoltych kartonach) ;) Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jagodowe robiłam tak,że zamiast dać całą szklankę mleka do zwykłej śnieżki to dałam połowę szklanki mleka i drugą połowę uzupełniłam sokiem jagodowym i reszta składników taka jak w Twoim przepisie...o przepraszam wtedy użyłam zamiast serka homo jogurtu naturalnego i na wierzch posypałam całymi jagodami,a czekoladowe to robiłam ze śnieżki o smaku czekoladowym z odrobiną kakao. Pozdrawiam i dziękuję za przepis ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepyszne lody,następnym razem zrobię czekoladowe :razz: Dzięki za przepis :razz: PYCHOtKA :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też mam gotową foremkę do lodów na patyku :) dotychczas robiłam z serków waniliowych o różnych smakach, lub z gęstego jogurtu, teraz wypróbuję ten przepis skoro są takie pyszne ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie boicie sie dziewczyny tych kupnych, surowych jajek? Ja mam troche obawy a do swojskich niestety nie mam dostepu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ja też mam obawy, jajka zawsze myje i przelewam wrzątkiem przed rozbiciem i mam nadzieję że to wystarcza. ja czasami kupuje jajka od zwykłych kurek na wsi, ale też nie mam zaufania i robię tak samo jak z kupnymi,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ma ktoś z Was może przepis na lody karmelowe? (takie jak daaawno temu były zappy, pamiętacie? ;) ) Jeśli tak to byłbym mega wdzięczny, bo to smak mojego dziecińśtwa... a w ogóle to witam wszystkich ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość hopka

A nie można zamiast śniezki dodać zmiksowanej śmietany 30%? Ja na razie robię w takich foremkach lody wodne z sokiem malinowym, moje dzieci te też uwielbiają. Ale te muszę koniecznie spróbować zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi