Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Sikorka2

Pycha zupa z mięsa mielonego!

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie mówi się na tą zupę "mięsówka", a tak naprawdę to nie wiem jaką ona ma nazwę. Szybko się ją robi i jest naprawdę smaczna, często podaję ją swoim gościom. 1/2 kg mięsa mielonego 2 cebule puszka kukurydzy, fasoli, groszku lub soi koncentrat pomidorowy ja daję tak "na oko" około 2 łyżki 2 ząbki czosnku, 2 kostki rosołowe, majeranek, sól, pieprz Przesmażyć cebulę i mięso. Zagotować wywar z rosołku, zawsze wlewam więcej wody niż w przepisie na kostkę. Do wywaru dodać przesmażone mięso i gotować półgodziny. Dodać czosnek, koncentrat i trzy puszki warzyw (ja kupuję zawsze takie najtańsze, do zupy mogą być). Pogotować jeszcze kilka minut i gotowe!!!

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Sikorko! Zupkę dziś zrobiłam,jest super. Dzięki za przepis.Wpisuję go do mojego zeszytu. :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zupa super! Trochę ją zmodyfikowałam. Dodałam zacierki, by była bardziej pożywna. Mojemu mężowi bardziej smakowała ze śmietaną. Dzięki za świetny przepis. Renata :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zupa prosta, pyszna i bardzo pożywna i taka inna. Wyszła mi dość gęsta więc dolałam więcej bulionu. Następnym razem tak jak renigliwice dodam śmietany. Dziękuje za świetny przepis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Renata miała dobry pomysł ze śmietaną.Zrobiłam i lepiej mi smakuje ta wersja.Dziękuję i pozdrawiam. :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

robiłam dzisiaj tą zupke bardzo dobra i taka szybka polecam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taką zupę robiła kiedyś moja babcia, też dodawała śmietanę i była pyszna, chyba już wiem co zrobię jutro na obiad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robię podobną zupe ale troszke inaczej :P Jestem nowa i wybaczcie jak źle własnie zrobiłam :P Napiszę tutaj jak ja robię swoją zupke :P Składniki: Mięso mielone , ziemniaki, por, marchewka,seler, pietruszka,margaryna,liść laurowy,śmietana Przygotowanie: Na patelni rozpuszczam troche margaryny do tego wrzucam pokrojone w kostke warzywa smaże do czasu kiedy się zezłocą (nie zadługo) w garnku gotuję samą wode z liściem laurowym . Jak warzywa będą już złote wrzucam do garnka z wodą i gotuja sie aż będą miękkie.Z mięsa mielonego robie takie małe pulpety i wrzucam razem z warzywami do wody , na koniec zaklepiam śmietaną i przyprawiam.Proporcji nie podałam bo ja robię na oko kto ile chce :P Bardzo szybko i naprawde dobra zupka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobilam dzisiaj ta zupke z malymi zmianami i wyszla naprawde smaczna.Zamiast koncentratu dalam pomidorki pokrojone w kostke i smietane.Wyszlo naprawde super. Dzieki za przepis. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi