Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Pola Połetek

Śledzie z czosnkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowa. Dziś dopiero odkryłam to forum. jestem pod wrażeniem ilości przepisów. Aby się wkupić, chciałabym podać bardzo prosty przepis na śledzie z czosnkiem. A oto on: 5 płatów śledziowych 5 ząbków czosnku 5 łyżek dobrej gęstej śmietany 5 łyżek majonezu szczypta świeżo zmielonego pieprzu Śledzie wymoczyć, osączyć i pokroić w dzwonka. Wyłożyć do salaterki i wycisnąć na nie przez praskę obrany czosnek. Zalać śmietaną wymieszaną z majonezem i pieprzem. Smacznego!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś już próbował zrobić te śledzie? Wiem, że połączenie jest dość niezwykłe, ale przepis jest doskonały!! Polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ja kiedyś robiłam, są dosyć dobre/mocno czosnkowe/ ale moja rodzina nie przepada za czosnkiem więc teraz robię rzadko.Również polecam szczególnie dla amatorów czosnku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Polu, w końcu skusiłam się na Twoje śledzie :smile:

A wyglądały one tak:

post-8-0-37041200-1324545219_thumb.jpg

Są przepyszne, ja właśnie bardzo lubię czosnek i te śledzie jak się przegryzły z tym sosem, to po prostu miodzio :grin: Szczerze polecam je na Święta Bożego Narodzenia, warto je zrobić już dzisiaj i przechowywać w lodówce.

Dziękuję Ci bardzo Polu za ten przepis, serdecznie pozdrawiam. Życzę wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia :grin:

Ps. Polu do naszego grona wkupiłaś się od razu jak tylko do nas dołączyłaś, i fajnie że z nami jesteś :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi