Skocz do zawartości

Tort Serowy


Pola Połetek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto: 3 jajka 3 łyżki cukru 3 łyżki mąki szczypta proszku do pieczenia Masa: 1 litr mleka 1 litr kwaśnej śmietany 6 jajek 1 szklanka cukru 25 dkg masła 3 łyżki kakao sok z 1/2 cytryny tabliczka czekolady deserowej 5 dkg orzechów 10 dkg rodzynków 1 puszka ananasów 2 galaretki wiśniowe 50 ml winiaku lub rumu Wykonanie: Ciasto: Białka oddzielić od żółtek, ubić na sztywną piane, dodać cukier i jeszcze ubijać, aż cukier się rozpuści. Następnie dodać żółtka i jeszcze moment ubijać. wsypać mąkę przesianą z proszkiem i delikatnie wymieszać. piec do zrumienienia w 170 stopniach. ostudzić. Masa: jajka zmiksować ze śmietaną i wlać do wrzącego mleka. Podgrzewać aż wytrąci się twarożek. postawić do wystygnięcia, a następnie wylać na sito i zostawić na całą noc aby obciekł. Masło utrzeć mikserem, dodawać po trochę ser i cukier. Gdy masa będzie już jednorodna podzielić na połowę i do jednej dodać sok z cytryny i namoczone w winiaku lub rumie rodzynki. Do drugiej części dodać kakao, pokrojoną drobniutko czekoladę i posiekane orzechy. Biszkopt nasączyć sokiem z ananasów i wyłożyć na niego masę kakaową, a na to jasną. Na jasną masę rozłożyć równomiernie ananasy i zalać tężejącą galaretką rozpuszczoną w mniejszej ilości wody niż w przepisie. Pozostawić w lodówce do zastygnięcia. Smacznego!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że ktoś mnie poparł!! :D Robiłam to ciasto wiele razy!! Fakt, najczęściej na Wielkanoc, ale także na inne okazje. Jest nie tylko smaczne ale i efektowne. Naprawdę, warto je upiec. A ponieważ robi się je na raty, wieć nie jest aż tak bardzo pracochłonne. Pozdrawiam Pola : :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się zwracać do mnie jak najbardziej po imieniu. W sobotę robię tort serowy. Śmietanę syn kupił Bio łagodnie ukwaszoną. Ale proszę o poradę. Mój tata w czerwcu skończy 94 lata. W przepisie są podane ananasy, dla taty one są za twarde, czy ten tort mogę zrobić z brzoskwiniami z puszki?. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, i bedę trzymała mocno kciuki za zaliczenie egzaminu. Pozdrawiam. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Halinko, dzięki za pozwolenie zwracania się do Ciebie po imieniu. Myślę, że jesteśmy w podobnym wieku (ja mam 52 lata) więc miło mi bedzie jeśli i Ty będziesz się do mnie zwracała po imieniu. Nie próbowałam tego tortu robić z brzoskwiniami, ale robiłam go ze świeżymi truskawkami. Też był bardzo dobry, więc sądze, że i z brzoskwiniami będzie smaczny. Egzamin mam dopiero w czerwcu, ale mając czas, zaczynam się już do niego przygotowywać. Niedługo wracam do pracy, więc ze zdrowiem też coraz lepiej. Bardzo dziękuję za Twoją życzliwość, to bardzo miłe. Byłam na zakupach i chciałam kupić Śnieżkę na wodę, ale w mijej małej mieścince nie ma czegoś takiego. Z tą z mlekiem masa też była świetna, więc się nie przejmuję. Do usłyszenia zatem i przesyłam pozdrowienia Pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jest Ci przykro? Jesteśmy zatem w podobnym wieku. Gdybym miała 2 a ty 12 to byłaby różnica, ale teraz? Fakt, też chciałabym wstać rano bez bólu kręgosłupa, ale patrzę na swoje dzieci i cieszę się ich rozwojem. Mam trójkę: 2 synów i córkę (odpowiednio 29, 17 i 26 lat). i mam maleńkiego wnusia. To wszystko sprawia iż mój wiek mi nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie; myślę, że każdy ma swoje prawa. Głowa do góry, jeszcze trochę tych lat przed nami jest!!! :D A wracając do ciasta. Zwykle robię go na tortownicy 28 cm. Może być i więsza, ale wtedy porcje będą "chude". Do mniejszej natomiast zmieści się mniej galaretki. Życzę Ci spokojnej nocy i miłej soboty, no i oczywiście smacznego ciasta!!! :D Do usłyszenia Pola P.S. Przepraszam że tak późno, ale moja najmłodsza latorośl okupowała internet. Ale pewnie ciasto robisz na niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pola zawiadamiam Ciebie że tort serowy faktycznie robiłam na niedzielę, w sobotę po południu już był dobry do jedzenia. Jest tak bardzo dobry że na niedzielę zostało tylko trochę, a konsumowały tylko cztery osoby. Polecam ten przepis, jest nie zawodny. Przepraszam za popełniony nietakt, wiadomo jak sama nazwa mówi że tort piecze się w tortownicy , a nie w blaszce. Pozdrawiam. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Halinko! Cieszę się, że ciasto się dało i że smakowało. To znaczy, że nie jest przeze mnie przereklamowane. U mnie w rodzinie wszyscy je lubią ponieważ nie jest za słodkie. Z Twoich postów wynika, że lubisz też ryby. Myślę, że smakowałyby Ci także śledzie z czosnkiem. Szczególnie lubią je panowie, choć smakują także osobom, które za śledziami nie przepadają. Wiem, że połączenie jest nietypowe, ale warto spróbować. Pozdrawiam Cię serdecznie Pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Cię ali! Nowe ciasta często są kolorowe i bardziej cieszą oczy niż podniebienie. Ten przepis zdobyłam jakieś 30 lat temu i mimo, ze przestał być modny, przypomina moim dorosłym już dzieciom smaki dzieciństwa, więc robię go dość często. A poza tym, można go zrobić "mimochodem", bo praca jest tak rozłożona w czasie, że nie zauważa się kiedy jest gotowy!! Cieszę się, że i Tobie się przypomniał!! Serdecznie Cię pozdrawiam :lol: Pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.