Skocz do zawartości

Paluszki krabowe, poleć sałatkę


zuziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj! Mam przepis na taką sałatkę z krabów, ale jest dość popularna więc może ją znacie. 1 małe opakowanie paluszków krabowych 1 nieduży kalafior 1 zielony ogórek kilka gałązek koperku 5-6 łyżek majonezu 5-6 łyżek jogurtu naturalnego sól i biały pieprz do smaku Paluszki krabowe pokroić w dość cienkie plasterki (będą wyglądać jak rzodkiewka), kalafiora podzielić na małe różyczki i lekko obgotować w osolonej wodzie z odrobiną cukru, ma być chrupiący. Ogórek obrać i pokroić na drobne półplasterki lub w kostkę. Koperek opłukać i posiekać drobno. Jogurt i majonez wymieszać dodając szczyptę soli i pieprzu. Wszystkie składniki wymieszać w misce i w razie potrzeby dosmakować solą. Przełożyć do salaterki i przybrać gałązkami koperku i plasterkami krabów. Wstawić na kilka godzin do lodówki, żeby się "przegryzła" Pozostaje mi już tylko życzyć smacznego. :D A jeśli lubicie śledzie, polecam śledzie z czosnkiem, są niezwykle smaczne i aromatyczne!! :D Pozdrawiam Pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podam Ci przepis na pyszną sałatkę mojej koleżanki. 1 opakowanie paluszków krabowych puszka kukurydzy 2-3 ząbki czosnku majonez sól pieprz Paluszki należy pokroić, dodać resztę składników i wymieszać. Naprawdę dobre :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieje, że na chwilke Wam wystarczy tych przepisów, ja szukam na przepis z paluszkami krabowymi i z gruszkami.... jakby coś.... Pozdrawiam i udanej lektury życze :lol: Sałatka krabowa I Składniki: - duże opakowanie paluszków krabowych, - 2 duże cebule, - 4 jajka, - kilka plastrów ananasa z puszki, - majonez. Sposób przygotowania: Paluszki lekko rozmrozić, pokroić na małe 0,5 cm ,. Cebulę w kostkę (przepłukać na sitku gorąca woda), ananasa pokroić w małe kawałki i przelać woda, aby nie był za słodki. Jajka ugotowane na twardo w kostkę. Wszystko wymieszać z niewielka ilością majonezu i posypać, nie żałując, koperkiem. Sałatka krabowa II Składniki: - mrożone paluszki krabowe - puszka kukurydzy, - puszka groszku, - majonez, - kiść winogron, - zioła prowansalskie. Sposób przygotowania: Winogrona pokroić, paluszki krabowe rozmrozić i pokroić w kostkę. Wszystkie składniki połączyć i dobrze wymieszać, doprawić pieprzem i ziołami. Sałatka krabowa III Składniki: - opakowanie paluszków krabowych, - 1 mała cebulka, - 3 jaja, - mieszanka warzywna w słoiku-marchewka, groszek, kukurydza, np. z Pudliszek, - majonez, - musztarda, - sól, pieprz. Sposób przygotowania: Paluszki krabowe rozmrozić i pokroić w cieniutkie paseczki. Mieszankę warzywną odsączyć. Cebulkę drobno posiekać. Jaja ugotować na twardo, posiekać. Wyżej wymienione składniki wymieszać, doprawić solą i pieprzem, dodać łyżeczkę musztardy oraz majonez. Smacznego! Sałatka krabowa IV Składniki: - 1 seler naciowy, - 1 paczka paluszków krabowych, - majonez Kielecki (1/2 słoika), - jogurt naturalny, - 2 ząbki czosnku (niekoniecznie), - sól, pieprz. Sposób przygotowania: Seler pokroić w plasterki, paluszki krabowe rozmrozić i też pokroić w plasterki doprawić majonezem jogurtem, czosnek rozgnieść osolić popieprzyć. Sałatka krabowa V Składniki: - paluszki krabowe, - puszka kukurydzy, - puszka ananasa, - jogurt naturalny, - można dodać kiełki z puszki Sposób przygotowania: Paluszki pokroić w drobniutką kosteczkę, ananas tez (w miarę możliwości), dodać kukurydze, zalać jogurtem(dwie trzy łyżeczki - jak kto woli do smaku) Sałatka krabowa light Składniki: - zamrożone paluszki krabowe (około 10) - kapusta pekińska - puszka kukurydzy - majonez (light) - sól - pieprz naturalny (niekoniecznie) Sposób przygotowania: Na początek należy rozmrozić paluszki krabowe. Następnie pokroić je w plasterki ok. 5 mm. Posiekać kapustę pekińską. Dodać kukurydzę z puszki, majonez (niewiele), sól oraz, kto lubi, pieprz naturalny Sałatka krabowa uboga… Składniki: - 1 opakowanie paluszków krabowych - 6 ugotowanych na twardo jajek - puszka groszku - majonez Sposób przygotowania: Paluszki krabowe rozmrozić i pokroić na niewielkie (choć też nie za drobne) kawałki. Jajka również pokroić na niewielkie kawałki i zmieszać z paluszkami. Następnie należy dodać groszek i wszystko dokładnie wymieszać z majonezem. Jeśli komuś zależy na ostrzejszym smaku to może dodać sól, pieprz, bądź inne przyprawy wedle życzenia. Sałatka krabowa Składniki: - opakowanie paluszków krabowych (mogą być mrożone), - puszka krojonych ananasów, - słoiczek zielonych oliwek, - sok z cytryny, - czosnek, - oliwa, - sól. Sposób przygotowania: Paluszki krabowe pokroić na kawałki ok 0,5 cm. Dodać pokrojonego na podobne kawałeczki ananasa i przekrojone na pół oliwki. Całość delikatnie wymieszać. W osobnym naczyniu przygotować sos: sok wyciśnięty z ok.1 cytryny wymieszać z dwoma ząbkami czosnku przeciśniętymi przez prasę ,lekko posolić i dodać ok.5 łyżek oliwy z oliwek. Przed samym podaniem sałatkę polać sosem. Najładniej prezentuję się w pucharkach takich jak do lodów. Ja podaję sos osobno w dzbanuszku i każdy sam sobie polewa wedle uznania. Sałatka z paluszków krabowych i awokado Składniki: - paczka paluszków krabowych, - 1 dojrzale avocado, - sałata lodowa (lub inna krucha), - gruszka (ewentualnie dojrzale jabłko), - kilka łyżek majonezu (na oko), - mały jogurt naturalny, - szczypta cukru i soli do smaku. Sposób przygotowania: Paluszki rozmrozić i pokroić w małe kostki; sałatę rozdrobnić palcami na małe kawałki; gruszkę pokroić w małe kosteczki; avocado pokroić w cienkie kwadraciki plasterki; wszystko wrzucić do salaterki i wymieszać; w oddzielnej miseczce wymieszać majonez z jogurtem, cukrem i solą tak by uzyskać słodkawy smak; dodać do salaterki z warzywami; wymieszać; wstawić do lodówki. Sałatka z paluszków krabowych Składniki: - paluszki krabowe (pół opakowania) - kukurydza z puszki - fasolka czerwona z puszki - ogórki konserwowe (albo świeże w lecie - wtedy dodajemy koperek) - sól - pieprz - majonez Sposób przygotowania: Paluszki rozrywamy na cieniutkie pasemka, dorzucamy resztę składników, mieszamy i gotowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie byłabym sobą, gdybym nie dorwała tego przepisu, no a teraz się nim z Wami podziele.... jadłam tą sałatkę, i jest pyyyyyyyyyyyyyyycha :lol: oto ona: Składniki: - paczka paluszków krabowych - ser żółty - gruszki w puszce - 2-3 ząbki czosnku - 2-3 łyżki majonezu - 2 łyżki śmietany - sól Sposób przygotowania: W takiej samej mniej więcej ilości dajemy paluszki krabowe w kawałeczkach około 2 cm, ser żółty kroimy w kosteczki, gruszkę z puszki również w kostkę. Czosnek przecisnąć przez praskę i wymieszać z majonezem i śmietaną. Solimy powstały sos, i całość rozprowadzamy sokiem z gruszek, do uzyskania konsystencji śmietany. Zalewamy sosem pozostałe składniki, i chłodzimy. Jak to dobrze miec znajomości internetowe :lol: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

a ja mam inny przepis: sałatka z kraba opakowanie makaronu sojowego lub ryzowego wedlug uznania puszka kukurydzy szczypior majonez i wszystko a gwarantuje że smakuje wysmienicie - to poprostu PYCHOTA mój mąż uwielbia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej! Przy okazji witam się na forum :grin: Mam takie ukochane danie z paluszkami krabowymi, które robiliśmy na lekcji hiszpańskiego ;) Może działać jako sałatka, ale też jako pewien rodzaj pasty na kanapkę. Składniki: - paluszki krabowe - sałata - 1-2 ugotowanych jajek - ząbek czosnku - majonez Przygotowanie: paluszki kroimy na malutką kosteczkę (malutką 2/2 mm), podobnie sałatę, jajka (tutaj kosteczka nie musi być taka drobna) i czosnek (lub zgniatamy go w tym takim tym do zgniatania ;P). Następnie mieszamy wszystko z majonezem i voila! Gotowe do spożycia ;) Podawać z chrupiącymi bagietkami (koniecznie bagietkami, nie chlebem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paluszki krabowe to jedynie nazwa jak każdy wie. Jakiej wielkości musialby być krab mając takie odnóza :grin: Te paluszki zrobione są z mięsa ryb, zawierają aromat plus sporą ilość glutaminianu sodu. Sałatka z tych paluszków powinna być niezmiernie delikatna. Składniki takie jak ser, czosnek itp. nie podkreślają smaku rybnego, wręcz przeciwnie powodują jego zanikanie. RObię tą sałatkę wg takiego przepisu 2 paczki paluszków krabowych, 4 gotowane jajka, 1 ogórek świeży, majonez, sporo siekanego kopru. Ogórka kroimy w drobną kostkę , paluszki w dość grube kostki, jajka siekamy nie za drobno. Następnie dodajemy majonezu oraz posiekany koperek. Mieszamy delikatnie. Smacznego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość wybredniak

a ja mam taki przepis: paluszki krabowe zioła prowansalskie ananas z puszki groszek z puszki kukurydza z puszki 3 jajka majonez albo musztarda(co kto lubi ;]) przygotowanie: paluszki krabowew kosteczki, dodać ananasy, kukurydze i groszek, majonez dodac. jajka musza byc na twardo i pokroic je np. w kosteczki i posypać ziołem prowansalskim smacznego :-) to jest pycha mówie wam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.