Skocz do zawartości

Bogracz


Jola_A.

Rekomendowane odpowiedzi

Bogracz to bardzo pikantna zupa gulaszowa. 60dag wieprzowiny lub wolowiny,pokroic w kostke zamarynowac w marynacie staropolskiej(mozna ja dostac w kazdym sklepie spozywczym) 3 duze cebule -pokroic w kostke 2 duze lyzki koncentratu pomidorowego Mieso podsmazyc na zloty kolor,wrzucic do garnka z gotujaca sie woda.Garnek musi byc duzy bo tej zupy sporo wyjdzie. Na tym samym tluszczu co smazylo sie mieso usmazyc cebule,dodac koncentrat pomidorowy,chwile podsazyc,wrzucic do garnka z miesem dodac pieprz,pieprz ziolowy,lisc laurowy,ziele angielskie,papryke ostra,sol,gotowac ok.1 1/2-2 godz.do miekkosci miesa. 4 ziemniaki pokroic w kostke 2 marchewki pokroic w plasterki wrzucic do garnka z miesem, 50dag pieczarek pokroic ,poddusic w oddzielnym naczyniu woreczek zielonej fasolki szparagowej mrozonej(w lecie z ogrodu) 1 por pokroic 2 papryki surowe lub konserwowe pokroic w kostke 1/2 paczki makaronu muszelki lub swiderki wrzucamy do garnka,gotujemy wszystko do miekkosci pod koniec gotowania dodajemy puszke fasolki czerwonej,kukurydzy,groszku zielonego,3 zabki czosnku(zmiazdzonego) uzupelniamy wode jesli sie wygotowala,przyprawiamy przyprawa do zup.Na koncu dodajemy natke pietruszki.Zupa musi byc gesta i pikantna. :D :D SMACZNEGO!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dlatego napisalam ze garnek musi byc duzy bo wychodzi jej bardzo duzo,i jest gesta.To wlasciwie takie danie jednogarnkowe.A tym ktorzy nie sa zwolennikami pikantnych dan,proponuje ostre przyprawy zastapic lagodnymi,smak zupy sie nie zmieni,jedynie nie bedziecie zionac ogniem,hehehe.Pozdrowka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam pytania: ile tej fasolki szparagowej do tego bograczu? i jak ta marynata staropolska wyglada? na której półce tego poszukiwac w sklepie? bo jestem zielona :P

Ainoh7 nie wiem ile dokładnie ma szparagówka mrożona w woreczku ale takiej świeżej to możesz dać około 30 dkg, a co do marynaty to opakowanie jest zielone i pisze marynata staropolska a znajdziesz ją na półce z wszystkimi przyprawami. Ale może odezwie się właścicielka przepisu to powie dokładnie ile tej szparagówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.