Skocz do zawartości

Bananowy Truskawkowiec


Jola_A.

Rekomendowane odpowiedzi

Biszkopt: 4 jajka 1/2 szklanki maki tortowej 1 lyzka maki ziemniaczanej 1/2szklanki cukru 1 lyzeczka proszku do pieczenia Ubic,upiec,wystudzic. Krem bananowy: 1 szklanka smietany kremowki 30% 4 banany 2 lyzki cukru pudru 2 galaretki cytrynowe Banany zmiksowac,skropic sokiem z cytryny zeby nie sciemnialy.Obydwie galaretki rozpuscic w 2/3 szklance wody,wystudzic.Smietane ubic dodac cukier,zmiksowane banany i tezejaca galaretke.Wylac na biszkopt. Krem truskawkowy: 1 szklanka smietany kremowki30% 1 szklanka truskawek mrozonych(w lecie surowych) 2 galaretki truskawkowe 3 lyzki cukru pudru Ubic smietane,dodac cukier.Galaretki rozpuscic w 2/3 szklance goracej wody,zalac galaretka cale nierozmrozone truskawki,nalezy uwazac bo galaretka zacznie szybko tezec.Dodac do ubitej smietany,rozmiksowac.Wylac na krem bananowy.Wstawic do lodowki. Smacznego!!!!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciasto znam częściowo .Robie biszkopt na to truskawki i podobna pianke truskawkowa na góre .Z bananami nigdy ciasta nie robiłam poniewaz uwazałam że są zbyt mdłe ale tu w połączeniu z galaretka cytrynowa może dac to ciekawy efekt smakowy Skusiłaś mnie :D Napewno zrobie i dam znac jak wyszło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zadzwoniła koleżanka i powiedziała że za godzinke będzie..... .Postanowiła wiec na "szybkiego" zrobić to ciast . Nie miała czasu na pieczenie biszkoptu dlatego ułożyłam w małej tortownicy ( ciasto robiłam z połowy przepisu) okragłe biszkopty nasączone woda z cytryna Dodałam tez do truskawkowej masy galaretki z czerwonego grejfruta (bo nie miałam truskawkowej) ale za to dałam wiecej truskawek żeby galaretka nie zakłóciła smaku.Wyszło narawde bardzo dobre ciast .Nie potrzebnie obawiałam się bananów w cieście - smakują rewelacyjnie :D Co najważniejsze ciasto zrobiłam w 15 min :D Następnym razem upiekę biszkopt będzie jeszcze lepsze Polecam wszystkim Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj Jolu, muszę się pochwalić że upiekłam właśnie to ciasto, jest naprawdę pyszne. Kto chociaż raz nie skorzysta z tego przepisu będzie jego strata. Popełniłam błąd piekłam w dużej tortownicy, która ma wymiar dna 29 cm. i dlatego krem bananowy i truskawkowy nie był taki wysoki jak u Ciebie na zdjęciu. Nadmienić muszę ze to ciasto będe piekła częściej. A teraz życzę spokojnego i pogodnego drugiego dnia Święta Wielkanocnego, pełnego miłości i rodzinnego ciepła. Z pozdrowieniami ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jolu, przepis jest poprostu genialny! Połączenie masy bananowej z truskawkową bardzo mi się spodobało i coś mi się wydaje, że to nie ostatni wypiek truskawkowo-bananowy w moim życiu :) Z całego serduszka dziękuję za przepis i to nie tylko w swoim imieniu... Bo sądząc z tego w jakim tempie ciasto znika z lodówki, przypadło do gustu nie tylko mi, ale także moim kochanym mężczyznom :) Pozdrawiam i pędzę do kuchni, z nadzieją, że może uda mi się załapać na jeszcze jeden kawałeczek :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.