Skocz do zawartości

Niech się każdy dowie: KARP TO SAMO ZDROWIE :)


Rybak

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno ryby głosu nie mają. Szkoda :lol: Bo pewnie wiele by nam powiedziały...

O czym?

Hmmm... O swoich zaletach:), bo wad przecież nie mają... Pan Karp którego wszyscy znamy, żaliłby się pewnie że jest doceniany tylko w Wigilię, a przecież jest równie smaczny przez cały rok.

Trudno jednak samemu mówić o swoich zaletach, postaram się zatem wyręczyć karpia w tym zadaniu... Argumenty przychodzą na myśl same...

Po pierwsze: Zdrowie:lol:

Mięso karpia jest źródłem łatwo przyswajalnego białka, nienasyconych kwasów tłuszczowych i wielu witamin min. A, D3 i innych. Obfituje również w wapń i fosfor. Pod względem zawartości składników mineralnych ryby mają wyraźną przewagę nad innymi produktami. Spożywanie karpia wpływa korzystnie na nasze zdrowie, zmniejsza ryzyko zawałów, udarów mózgu, obniża ciśnienie i poprawia pamięć.

Aktualnie ryby są składnikami wielu diet... Dlaczego?? Nie trzeba chyba uzasadniać...:lol:

Po drugie: Tradycja:lol::)

Karp na polskich stołach gości już od wieków. Sprowadzili go i rozpoczęli hodowlę mnisi w XIIw. Już sto lat później istniały wielkie gospodarstwa stawowe w okolicach Milicza i na południu Polski. W miarę upływu czasu Polska stała się potentatem w dziedzinie hodowli najlepszego karpia. Dziś na blisko 70000 ha stawów odławia się prawie 20000 ton rocznie.

Po trzecie: Natura:lol::):lol:

Polski karp znany jest powszechnie z doskonałej jakości swego mięsa Odżywia się głównie skorupiakami i zooplanktonem zgromadzonym na dnie stawów, a także tylko najlepszej jakości ziarnami zbóż: jęczmieniem, pszenicą, i innymi. Pływając w najczystszych wodach Polski, po prawie trzech latach trafia na nasze stoły karp najwyższej jakości.

Po czwarte: Smak:):):):)

Recept na przygotowanie pysznej potrawy z karpia nie sposób policzyć... Smażony, duszony, z grilla... znakomity z dodatkami lub bez... Wszystko zależy od naszej wyobraźni można przygotować z niego zarówno arcy- wykwintną potrawę, ale najprostszy sposób też daje świetny efekt... Zresztą sami pewnie wiecie... jeżeli nie to... Karpia... gorąco polecam... :):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.W pełni zgadzam się z opinią wyżej,ale jest jedno ale,pod warunkiem ,że nie ma się na karpia alergi.Ostatnio syn miał robione testy na alergie,i wyszło dość duże uczulenie.Dobrze że karpia zjadał tylko w czasie świąt.Następne święta ------------bez karpia.Pozdrawiam i życzę dużych połowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja i moja rodzina bardzo lubimy karpia, w Wigilię zawsze gości na naszym stole :-D :-D :-D . Jest tak pyszny, że zawsze zjadamy po 2-3 kawałki :-D I zawsze jak go jem, myślę sobie, że muszę robić go częściej, a nie tylko raz w roku :-D . Jednak zawsze o nim zapominam :-D Być może w tym roku będzie inaczej :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja karpia robię częściej w roku. Mój syn nieraz jeździ na prywatne łowisko, płaci za wstęp i za złowione karpie. Bywa i tak, jak nie uda się złapać to na miejscu kupuje świeże żywe karpie. Ja i moja rodzina bardzo lubimy wszystkie ryby i to przyrządzone pod każdą postacią. Dużo wiedziałam na temat karpia, ale że aż tak bardzo dużo walorów posiada dowiedziałam się na ten temat teraz, za co bardzo dziękuję. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.