Skocz do zawartości

Czosnkowy Twister


arabika

Rekomendowane odpowiedzi

2 pełne szklanki mąki pszennej 1/2 szklanki gorącej wody 1/2 kostki smalcu 1/2 łyżeczki soli 5-6 łyżeczek czosnku granulowanego 3-4 pojedyńcze piersi z kurczaka przyprawa gyros 6 łyzeczek drobno startego sera 2 pomidory papryka czerwona (wystarczy pół) kilka listków sałaty lodowej ogórek świeży Kubek gęstej śmietany 3-4 łyzki majonezu biały pieprz , sól 3-4 ząbki czosnku mąki smalcu, gorącej wody, soli i granulowanego czosnku zagnieść ciasto. Podzielic na 6 równych części których zrobić kulki. Każda spłaszczyć podsypać mąka i rozwałkowac bardzo cienko. Smażyć na suchej patelni na bardzo wolnym ogniu do momentu aż na cieście przestaną być widoczne tłuste miejsca. Usmażone kłaść jedną na drugą zakrywając. Folią aluminiowa - ciepłe będą parowały i wchłaniały wilgoć. 2. Mięso pokroić w paski dodać gyrosa i odstawić na 10-15 min. Podsmażyć na łyżce oleju ok. 15 min. Pomidory i ogórka pokroić w plastry. Paprykę w kostkę a sałatę rozdrobnić na mniejsze kawałki. 3. Śmietanę wymieszać z majonezem dodać przeciśnięty czosnek i sól i biały pieprz odstawić do lodówki (najlepiej sos zrobić godzinę wcześniej żeby się przegryzł). 4. Tortille podgrzać na patelni. Po zdjęciu z patelni na środek każdej kłaśc gorące kawałki miesa posypać drobno utartym serem dodać ogórki pomidory papryke i listki sałaty wszystko polać sosem czosnkowym i zwinąć. Można także zapiec twisterka ok 5-7 min nie dodając do środka sałaty. Ogórka i sosu, to można dodać dopiero po wyjęciu z piekarnika. Smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamiast smalcu próbowałaś kiedyś użyć innego tłuszczu?!

)Nie próbowałam używać innego tłuszczu.

Nie jestem zwolennikiem smalcem jednak uważam ze tu sprawdza się bardzo dobrze. Przepis na te tortille jest mojego autorstwa i efekt jaki chciałam osiągnąć otrzymałam za pierwszy razem a więc dalej nie eksperymentowałam Wydaje mi się że właśnie smalec nadaje chrupkości i delikatności ( oczywiście nie jestem żadnym ekspertem być może inny tłuszcz sprawdzi się równie dobrze)

Robię takie swoje serowe Nachos używając albo oleju albo smalcu .Przepis jest bardzo podobny do tego ciast tylko jest mniej w nim wody i w cieście jest tarty ser Te z olejem wychodzą twardsze mniej delikatne

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Zrobiłam wczoraj tortillę wg tego przepisu. B. szybko się robi. Jednak chyba popełniłam jakiś błąd, bo placki wyszły mi kruche i łamliwe. Myślę, że wyszło mi coś w rodzaju nachos ;] Nie powiem, z sosem czosnkowym smakowało świetnie! Ale jednak nie taki efekt chciałam osiągnąć ;] Z tego co przeczytałam dwa posty wyżej wnioskuję, że dałam za mało wody do ciasta. Mimo wszystko dzięki wielkie za ten przepis - dzięki temu mam dwie opcje na danie - na kruche placki do podgryzania ( myślę, że mogłabym przed smażeniem z ciasta wyciąć małe koła i podawać później jako "chipsy" ) i na tortillę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Midorcia

ja robię ciasto na tortillę mieszając szklankę mąki pszennej ze szklanką kukurydzianej i łyżeczką soli, gdy składniki są już dobrze zmieszane dodaję 1/3 kostki planty i 1/2 szklanki ciepłej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.