Skocz do zawartości

To Sie Nazywa Tort Makowy


anulak

Rekomendowane odpowiedzi

Produkty:

*30 dkg maku

*8 jajek

*3 łyżki tartej bułki

*1/2 paczki proszku do pieczenia

*1/4 kg cukru

*zapach migdałowy

Mak sparzyć, przekręcić przez maszynkę, utrzeć jaja z cukrem(całe), dodać skręcony mak, bułkę, proszek do pieczenia i dobrze wymieszać.Wlać do tortownicy, piec 45 minut. Przekroić tort na dwie części(nasączyć) i przełożyć kremem. Na wierzch polać polewą z białej czekolady. Polecam gorąco, bo naprawdę pyszne ciasto, wszyscy moi znajomi nim się zajadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proponuje 25 dag maku poniewaz wychodzi dosc twardy placek,i jesli to ma byc tort to proponuje podwojna porcje upiec.Taki sam przepis posiada moja mama tylko jak napisalam z mniejsza iloscia maku,jest wielokrotnie sprawdzony, naprawde dobry.Swietnie smakuje z masa kawowa. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i co do ucierania jajek,lepiej jest ubijac najpierw bialka na sztywna piane i dodawac najpierw cukier a potem zoltka,wsypac mak z bulka i proszkiem,delikatnie lyzka drewniana wymieszac.Takie jest moje zdanie,ale nikomu tego nie narzucam, kazdy ma swoj sposob.Pozdrawiam. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny przepis ,jest tu gdzieś na forum .Po upieczeniu nasaczam go kawa lub herbata z wódka ,daje krem kawowy i jest pycha .Tylko dawno go nie robiłam bo przepis na krem którego uzywałam jest na bazie jajek a wiadadomo teraz lepiej z surowych jaj zrezygnować :lol: .Moze ktos ma pomysł na krem kawowy bez jaj .Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam w przepisach mojej mamy bardzo podobny przepis Jest tam 25 dkg maku 3 krotnie mielonego i nie ma w tym przepisie proszku do pieczenia Żółtka uciera się z cukrem dodaję sie mak a z białek ubija się piane i dodaje sie do masy .Mozna go przełozyć kremem albo tylko polac czekoladą i posypac orzechami .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje 25 dag maku poniewaz wychodzi dosc twardy placek,i jesli to ma byc tort to proponuje podwojna porcje upiec.Taki sam przepis posiada moja mama tylko jak napisalam z mniejsza iloscia maku,jest wielokrotnie sprawdzony, naprawde dobry.Swietnie smakuje z masa kawowa. :lol:  :lol:

Jola, wpisz ten sprawdzony przepis od mamy i na masę kawową też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ali przepis jest ten sam tylko zamiast 30 dag.maku,jest 25 dag.A masa kawowa: kostka masla 2 zoltka 3 kopiate lyzki cukru pudru(lub wiecej,wg uznania) 1/4 naparu z kawy(3 duze lyzeczki kawy naturalnej zalac 1/3 szklanki wrzacej wody) kieliszek spirytusu.sok z polowy cytryny. Maslo z cukrem utrzec na puch.Jajka sparzyc wrzaca woda(2 min.),odzielic zoltka.Zoltka dodawac do masla,ucierac,dodawac stopniowo po lyzce goraca kawe,sok z cytryny,spirytus. Na tort nalezy zrobic wszystko podwojnie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.