Skocz do zawartości

Gofry


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum jest kilka przepisów na gofry. Jednak uważam ze nie udane gofry to nie wina przepisu tylko gofrownicy Z tej o mocy 600-800 watt (takie jak najczęściej sprzedaja w sklepach )rzadko wychodzą dobre chrupiące gofry .W gofrownicy powyżej 1200 watt nawet z prostego przepisu wyjdą super chrupiące gofry . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za poradę. Ja mam gofrownicę z byłego jeszcze N.R.D. Przed chwilą sprawdzałam, pod spodem jest zaznaczone 220V i 800 W taka ładna, niklowana i ciężka a jej miejsce znajdzie się na śmietniku. Będzie zastąpiona nową. Teraz wiem dlaczego tak bardzo, bardzo dawno tylko raz robiłam gofry nie udane, a ona mi zajmowała tylko miejsce. PO tym długim okresie zrobiłam teraz i też nie udane Ja myślałam że dałam za dużo tłuszczu- 1 kostkę masła rozpuszczonego. A prosząc o poradę poznałam całą prawdę. Jeszcze raz dziękuję. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale sadzę że nieda rady, jak otwieram gofrownicę, to się rozdwajają na połowę, i w środku są nie dopieczone. Powód napewno taki że za szybko otwieram. Jak piekę trochę dłużej to wierzch się robi bardzo przypalony, ale mimo to jeszczę raz spróbuję. Smaruję gofrownicę olejem, a pomimo tego nie mogłam wyjąć gofrów w całości, tylko odrywałam w kawłkach, poprostu brakuje mi słów. Jedynie one smakowały tylko naszemu psu. Dziekuję i również mile pozdrawiam. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość fajna_ajjj

Oj z tymi goframi to jest urwanie glowy :lol: Wszycy ktorych znam i robili gofry zgodnie twierdzą,że nie ma jak gęstszy przepis niż na naliśniki.Podobn wychodzi super.Nie wiem bo w mojej gofrownicy pieką się z jednej strony w środku są surowe,bezsens :lol: To prawda,że winę ponoszą gofrownice.Ja swoją chyba wywalę :) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani nie do końca winę za gofry ponosi gofrownica ale najłatwiej na nią zgonić.Ja mam świetny przepis na gofry ,który udaje się nawet w stareeeeeeeeeeeeeej gofrownicy mojej mamy.Spróbujcie 25 dag.mąki pszennej 25 dag mąki ziemniaczanej 3 dag.cukru 5 jaj 1 margaryna cukier waniliowy 1 łyżka proszku do pieczenia woda Jajka z cukrem ubić.Margarynę rozpuścić,ostudzić,wlać do jajek,dodać mąkę resztę składników.Wody tyle,aby ciasto było gęściejsze niż na naleśniki (to zależy od mąki)Odstawić na 15 minut Smażyć Oto drugi przepis też mi wychodzą dobre gofry 3 jaja 1 płaska łyżeczka sody 3 lekko czubate łyżki mleka w proszku 2 szklanki mąki szczypta soli, cukier waniliowy 1,5 szklanki wody 1 "chlup" oleju Zmiksować i piec gofry. Spróbujcie!!!!!!!! Pozdrawiam Wioletta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem stara gofrownica może być lepsza od nowej .To wszystko zależy od jej mocy a nie od tego czy jest stara czy nowa Moja mam ma gofrownice o mocy 750 watt i gofry piecze z tego przepisu 2 szklanki mąki 2 jajka 1/2 kostki masła 2 łyżki cukru pudru Cukier waniliowy 1 szklanka mleka 3/4 szklanki wody mineralnej 2 łyżeczki proszku do pieczenia i szczypta soli Masło rozpuścić na małym ogniu nie doprowadzając do zagotowania Lekko przestudzić Do przesianej maki dodać wszystkie składniki. Dobrze wyrobić ciasto .Rozgrzać gofrownicy Gofry piec ok. 5-6 min .Można także do ciasta dodać same żółtka a białka ubić i dodać pianę lekko wymieszać Uważam ten przepis za jeden z lepszych . Rozrywanie się gofrów podczas wyjmowanie może być przyczyna gofrownicy np. nie równo nagrzewa górę z dołem i dlatego jest problem z ich wyjęciem .Najlepiej sprawdzać przepis na małych ilościach jeśli będą dobrze wychodzić można w każdej chwili dorobić część ciasta w razie nie powodzenia mniejsza strata . Pozdrawiam życzę udanych wypieków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Wioletta i Arabika,serdecznie dziekuję Wam za przepisy. Nie umię wyrazić tego tego słowami. Teraz będę robiła gofry z przepisu Arabiki, a nastepnie z Wioletty. Powiadomię o ich sukcesie. Wodę mineralną dodam gazowaną, bo napewno taka ma być. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Podaję przepis z którego robiłam, przypuszczam że mam go z strony "Moje gotowanie" dokładnie nie pamiętam. 2 jaja białka ubić- nie ubiłam, dałam w całości 2 szklanki mąki 1/2 szklanki oleju ( lepiej 1 kostkę masła)- dodałam palmę rozpuszczoną 1 1/4 szklanki mleka 4 łyżki cukru 3 łyżeczki proszku do pieczenia 1/4 łyżeczki soli wszystko zmiksować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wiolettę i Arabikę. Postąpiłam sprawiedliwie, zrobiłam ciasto na gofry. Wioletto zrobiłam ciasto z pierwszego przepisu, z drugiego przepisu zrobię w innym terminie. Dziękuję Wam bardzo, bardzo i to bardzo za wspaniałe przepisy. Gofry wyszły znakomite, brak mi słów. Dobrze że byłam opanowana i od razu nie wyrzuciłam gofrownicy, której przypisywałam winę. Apeluję do tych osób które mają kłopoty z goframi tak jak ja miałam, nie wyrzucajcie gofrownic, a gofry róbcie właśnie z tych podanych przepisów----- Arabika i Batierek Pozdrawiam Was mile i serdecznie. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.