Skocz do zawartości

Obiad - Filety Z Kurczaka, Warzywa + Kluski Kładzione


DeLarge

Rekomendowane odpowiedzi

a teraz co dzis zrobiłem na niedzielny obiad, przed chwilą skończyłem jeść a więc: danie na 4 osoby, są to filety kurczaka w warzywach + kluski kładzione koperkowe przepis na filety z warzywami: 3 filety z kurczaka 2 spore marchewki mała główka białej kapusty 4 cebule łyżka stołowa sosu sojowego (może byc przyprawa do zup) 2 ząbki czosnku pęczek szczypioru (średni) garść posiekanej natki z pietruszki (tak jakoś koło filiżanki chyba) pół szklanki śmietany 18% (nawet 3/4 szklanki) 1,5 łyżki mąki szklanka niegazowanej wody mineralnej oliwa, może byc olej pokrojone w kostkę mięso obsmażamy na gorącej oliwie, dodajemy następnie pokrojoną na pół-krążki cebulę i razem smażymy przez ok 2 min, następnie dodajemy utartą na dużych oczkach marchewkę i wrzucamy na patelnię (jako patelnie tutaj to mam na myśli wok bo inaczej sie nie pomieści, można zrobic to w garnku) a następnie po ok 1 min dorzucamy poszatkowaną białą kapustę, po jakiś 2 min dolewamy wody (można w sumie więcej) i wszystko dusimy, na sam koniec gdy wszystko ładnie dojdzie dodajemy posiekany szczypior, czosnek i połowę przygotowanej i posiekanej natki oraz sos sojowy, dusimy jakies 2 min (można dodać jeszcze wody jeśli lubimy więcej sosiku), solimy i pieprzymy, na sam koniec mieszamy śmietanę z mąką i zagęszczamy potrawę, gotujemy na wolnym ogniu ok 5 min cały czas mieszając. gotowe przepis na kluski kładzione koperkowe: 4 jaja łyżka śmietany wody na "oko" mąki na "oko" sól 1,5 łyżki stołowej suszonego koperku z podanych składników robimy ciasto mieszając wszystko dokładnie oraz pilnując by było dość gęste (dlatego wszystko podane jest na oko) a następnie "kładziemy" lub wkładamy do osolonego wrzątku pół łyzki stołowej przygotowanego ciasta (mała rada, należy pilnować by łyzka przy nabieraniu ciasta była mokra) i gotujemy kluski tak ok 2 min od wypłynięcia podajemy kluski posypane resztką natki + oczywiście gorące mięsko z warzywami SMACZNEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dzisiaj to danie miałam na obiad, bardzo nam smakowało i polecam je wszystkim. Zamiast klusek miałam ziemniaki gotowane, bo dnia poprzedniego miałam knedle. Następnym razem zrobię z kluskami koperkowymi. To danie będzie robione u mnie częściej. DeLarge dziękuję bardzo za wspaniały przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.