Skocz do zawartości

Keks bananowy-pyszny jak ze snów :D


Jamaica

Rekomendowane odpowiedzi

-3,5 szklanki mąki -1,5 szklanki cukru -1 szklanka posiekanych orzechów -2/3 szklanki oleju -4 jajka -4 średnie banany -2 tabliczki czekolady -2 łyżeczki sody oczyszczonej -1 łyżeczka proszku do pieczenia -1 cytryna -szczypta soli cytryny otrzeć skórkę. Olej, cukier sól i wyżej wymienioną skłórkę ubijać mikserem, aż do rozpuszczenia się cukru.Wciąż ubijając dodawać po 1 jajku. Ubijać bez wytchnienia, aż powstanie puszysta masa. W oddzielnej miseczce wymieszać produkty sypkie, czyli mąkę, sodę i proszek do pieczenia. Dodawać je po trochu do ubitej masy. Banany i czekolady pokroić w kostkę. Dodać je do ciasta i wymieszać. Przy okazji wrzucić też orzechy :D Ciasto przelać do blaszki o wymiarach 40x10 cm. Piec 50-60 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Keks jest poprostu przepyszny!!! Wilgotny, pulchny i zostawia w buzi cudowny bananowy posmak... Jeśli ktoś woli mniej słodkie wypieki, radziłabym zmniejszyć ilość cukru do 1 szklanki, a czekoladę wybrać gorzką. Co jeszcze? Wierzch można zostawić w spokoju lub posypać cukrem pudrem, ale na wyjatkowe okazje warto pokusić się na oblanie go polewą czekoladową. No i zapomniałabym o najważniejszym! Przepis znalazłam w małej książeczce z przepisami margaryny Kasia pt."Ciasta wielkanocne". Zapewniam jeszcze,że można go robić także na inne okazje :-) Bez okazji z resztą też :D Smacznego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj Jamajco! Na komunię wnuczka piekę własnie to ciasto. Piszesz ciasto wlać do formy, a mnie wyszło gęste i musze nakladać łyżką. Zresztą już włożyłam do formy. Czy tak powinno być?] Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Mi zawsze wychodzi o konzystencji zwykłego ciasta ucieranego, czyli lekko lejące się. Naprawdę nigdy nie miałam z tym problemów. Wydaje mi się jednak, że ciasto powinno mimo to wyjść ok. Daj znać jaki jest rezultat, a ja będę trzymać kciuki, żeby się udało!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam to ciasto, ponieważ wydawało mi się ciekawe, choć gęste to urosło. No może jakby ciasto było rzadsze to byłoby bardziej pulchne, ale ogólnie dobre. Może wyszło bardziej tępe ponieważ dałam więcej orzechów. Gościom smakowało, takie inne. Dzięki za przepis, napewno go jeszcze upiekę. Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I czy koniecznie musi byc taka blaszka, jakiej akurat nie mam?:D

hehe, zrob w tortownicy o srednicy mniej wiecej 22 -23 cm. Nie robilam tego ciasta, tez sie do niego przymierzam, ale sadzac po skaldnikach to w tortownicy tez bedzie dobrze.

Zastanawiam sie jedynie nad proporcja maki , czy nie za duzo jej ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha. Zrobilam, w dwojke dalismy mu rade przez kilka godzin. Oczywiscie z przerwami :-D Powiem tak, jak ktos lubi banany, to keks jest pyyyyyszny, jak ktos nie lubi, to jest bardzo dobry. Dalam przezornie niecale 3 szklanki maki i 1 szklanke cukru i nastepnym razem tez tak zrobie, bo jest dosc slodki. Gestosc mial odpowiednia. Wizualnie troche gorzej, bo urusl okropnie i pekł na calej dlugosci, jakby mial spotkanie z Kuba Rozpruwaczem. W kazdym razie keks na stale wchodzi do mojej ksiazki kucharskiej. Dzieki za przepis. Aha, dodam, ze nabylam nawet odpowiednia blaszke, zeby w razie wpadki nie miec na co zwalic. Kalorie -- ufff, calosc 6,6 tys kal hmmm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Muszę sprawdzić podpowiedź dany2005. Nigdy nie przyszło by mi do głowy, ze ciasto pęka dlatego, że się go nie przecięło, ale, jak mawiała moja babcia, próba nie strzelba!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.