Skocz do zawartości

Murzynek z pyyyysznym kremem !!!


Jamaica

Rekomendowane odpowiedzi

NA CIASTO: -1 kostka (250g) margaryny -2 szklanki cukru -0,5 szklanki wody -4 łyżki kakao -3 jaja -2 szklanki mąki -1 mały proszek do pieczenia (na 0,5 kg mąki) NA KREM BANANOWO-KOKOSOWY: -2 szklanki śmietany kremówki -3 łyżki cukru pudru -2 opakowania "śmietan-fixu" -3 banany -15 dag wiórków kokosowych -1 łyżka soku z cytryny -może z 0,5 tabliczki czekolady??? NA WIERZCH: -jeszcze 20 dag wiórków kokosowych CIASTO: W garnku roztopić margarynę. Dodać do niej cukier, wodę i kakao. Wymieszać, podgrzać, zestawić z ognia. W oddzielnym naczyniu wymieszać mąkę z proszkiem do pieczenia. Do jeszcze ciepłej masy kakaowej dodać żółtka i mąkę. Wymieszać. Z białek ubić sztywną pianę i delikatnie połączyć ją z pozostałymi składnikami. Ciasto wlać do formy. Ja używam blaszki o wymiarch 28x24 cm. Piec w temperaturze 180 stopni ok.35-40 minut. Gotowego murzynka wystudzić i przekroić na pół. KREM KOKOSOWO BANANOWY: Banany obrać, pokroić w drobną kostkę i skropić sokiem z cytryny. Schłodzoną kremówkę ubić z cukrem pudrem i "śmietan-fixami". Dodać do niej banany i wiórki. Delikatnie wymieszać. Jeśli akurat macie pod ręką macie niepotrzebną czekoladę, możecie pokroić ją w kostkę i też wrzucić do kremu :D A TERAZ... Pierwszą część murzynka posmarować połową kremu. Przykryć drugim plackiem i rozmarować na nim pozostały krem. Wiórki zrumienić na złoto na suchej patelni i obficie posypać nimi ciasto. Smacznego, smacznego, smacznego!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam! Już dawno nie robiłam murzynka a w ten sposób jeszcze nie robiłam muszę koniecznie to sprawdzić :lol: Mój małżonek przepada za w-z więc i to ciacho powinno Mu smakować . Jamaica nikt nie napisał żadnego komentarzu ale korzystałam już z podanych przez Ciebie przepisów więc bez obaw przystąpię do działania, o efektach poinformuję :lol: Pozdrawiam Mam tylko pytanie czy 2 szklanki cukru i 2 szklanki mąki bo tak myślę że będzie bardzo słodkie ? Tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzynko ja piekłam "Murzynki" z różnych przepisów, i proporcje składników na ciasto były podobne (m.in. w jednym na 2 1/2 szklanki mąki - były 2 szklanki cukru, a w drugim na 2 szklanki mąki - było 1 1/2 szklanki cukru)... te "Murzynki" to tak mają są czarne i słodkie... i chyba tak już musi być :lol: Ale myślę, że możesz Katarzynko zmniejszyć ilość cukru. Pozdrawiam i smacznego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.