Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 miesiące temu...

Jamaico mam pytanie!Czy do tego ciasta konieczna jest prawdziwa Nutella?Pytam ponieważ nie należy ona do najtańszych,a ja mam wielką ochotę upiec to ciasto.Niestety z moim budżetem ostatnio krucho,ale może dałoby się zastąpić Nutelke czymś tańszym?Proszę o odpowiedż i z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko u mnie jest taka sytuacja, jak sie skończy drożdzówka bez urabiania to już mam piec następną. Powiedziałam koniec z drożdzówką, trzeba piec bardziej luksusowe smakołyki i właśnie na niedzielę upiekę biszkopt z nutellą i suszonymi śliwkami i do tego może jeszcze inny placek, zastanowię się. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Jamaice za przepis na ciasto które jest pierwszorzędnym rarytasem. Oprócz tego ciasta upiekłam jeszcze tort bananowy z mojego przepisu, jest smaczny. Niestety moim domownikom jak i mnie osobiście bardziej smakowało właśnie Twoje ciasto. Ja posypałam wierzch ciasta utartą czekoladą a bardzo mnie ciekawi czym udekorowała wierzch Dorotka. Jestem pewna że da odpowiedź, przypuszczam co to może być ale nie mam pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no! Tyle pozytywnych opinii, że grzech było by nie upiec tego ciasta. W przyszłym tygodniu odwiedzą mnie dzieci więc będzie okazja, żeby zrobić coś nowego. Problem tylko polega na tym, że tam jest kakao, a moja synowa nie może go jeść. Może zasugerujecie coś równie pysznego, żebym i jej mogla sprawić przyjemność (bez kakao)? Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Polu ja bym zrobiła na Twoim miejscu to ciasto. Zrób je w dwóch małych tortownicach,myślę że o średnicy 21 cm, o tym osobiście wiesz że podzielisz ciasto na połowę i jeden spód będziesz miała kakaowy a drugi biały i problem będzie rozwiązany. Największą radochę będzie miała synowa bo będzie miała większą ilość tego pysznego ciasta do delektowania. Pozdrawiam Polu Ciebie serdecznie. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy do tego ciasta konieczna jest prawdziwa Nutella? ... może dałoby się zastąpić Nutelke czymś tańszym? ...

Można w małej ilości mleka lub słodkiej śmietany rozpuścić 1-2 tabliczki gorzkiej czekolady. Następnie do utartego masła zamiast Nutelli dodawać rozpuszczoną czekoladę - kiedyś robiłam w taki sposób krem, i był dobry - polecam :P

... Ja posypałam wierzch ciasta utartą czekoladą a bardzo mnie ciekawi czym udekorowała wierzch Dorotka ...

Ineczko, ja też starłam na wierzch ciasta czekoladę - to była gorzka czekolada, przez cały dzień trzymałam ją w kuchni, więc nie była taka twarda i potem dobrze się ją tarło. A tarłam ją prosto na ciasto, na tarce o dużych oczkach i starałam się tak trzeć, aby te wiórki czekoladowe były jak najdłuższe - powodzenia :P

... Problem tylko polega na tym, że tam jest kakao, a moja synowa nie może go jeść. Może zasugerujecie coś równie pysznego, żebym i jej mogla sprawić przyjemność (bez kakao)? ...

;) biszkopt można upiec jasny - bez dodatku kakao;

;) krem z Nutellą - Nutellę można zastąpić kawą rozpuszczalną np. ok. 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej zalać niewielką ilością gorącej wody, gdy to ostygnie dodać do utartego na puszystą masę masła, a dalej postąpić już zgodnie z przepisem :-D

Życzę wszystkim powodzenia i smacznego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Dorotko za radę!Myślę że to może być dobry sposób,ale ja myślałam czy by można zastąpić Nutellę jakimś tańszym kremem czekoladowym-w sklepach jest tego bardzo dużo.A pytam dlatego bo nie wiem czy nie zmieni to za bardzo smaku ciasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.