Skocz do zawartości

Przekładaniec dla TOTALNYCH amatorów :)


Jamaica

Rekomendowane odpowiedzi

NA BISZKOPT: -4 jajka -0,5 szklanki mąki pszennej -0,5 szklanki mąki ziemniaczanej -1 szklanka cukru -1 łyżeczka proszku do pieczenia NA PONCZ: -niecałe 0,5 szklanki wody -1 łyżka cukru -1 łyżka wódki -1 łyżka soku z cytryny ORAZ... -1 opakowanie (puszka 950g) gotowej masy makowej -1 opakowanie kremu karpatka w proszku -1 puszka brzoskwiń -1 galaretka truskawkowa/wiśniowa/pomarańczowa BISZKOPT: Z podanych składników upiec biszkopt. Wystudzić go i przekroić na dwa placki. Jeden z nich włożyć z powrotem do formy, w której piekło się ciasto. Z podanych składników przygotować poncz. Połową nasączyć czekające spokojnie w formie ciasto. Rozsmarować na nim masę makową. Ułożyć na niej brzoskwinie (pokrojone wcześniej na mniejsze kawałki). Zalać gęstniejacą galaretką, przygotowaną zgodnie z przepisem na opkowaniu. Wstawić do lodówki i poczekać aż galaretka całkowicie stężeje. Następnie położyć krem karpatka, również przygotowany zgodnie z poleceniami producenta, a na nim biszkopt, nasączony pozostałym ponczem. Wierzch najlepiej polać polewą. Całe ciasto silnie schłodzić. Ciasto nie może nie wyjść, dzięki zastosowaniu półproduktów. No chyba,że ktoś uprze się zepsuć biszkopt... :-) Ale nawet biszkopt można przecież kupić gotowy :D Efekt końcowy jest naprawdę imponujący i wzbudza dziki zachwyt u gości, zwłaszcza jeśli powszechnie wiadomo,że przygotował go ktoś malo biegły w sztuce kulinarnej :D Jeśli ktoś dobrze się czuje w kuchni i ma większą wprawę w pieczeniu, może się oczywiście pokusić o własnoręcznie wykonanie zarówno masy makowej, jak i kremu do karpatki. Jestem pewna,że znajdziecie stosowne przepisy chociażby na tej stronce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jakie wymiary blachy dla biszkopta, i czy to ciasto nie wychodzi bardzo wysokie? 2 masy, galaretka, brzokwinie, i jeszcze biszkopt... tak czy siak, chyba spróbuje...:D daj tylko znać co z tym biszkoptem, i jak długo go pieczesz, jaka temperatura. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biszkopt piekę w blaszce o wymiarach 25x36 cm. Czyli standard :D Temperatura- 180 stopni. Czas- maksymalnie 25 minut, a nieraz już po 20 jest gotowy. Dużo zależy od piecyka, dlatego warto kontrolować sytuację z patyczkiem w ręce :D A ciasto jest owszem dość wysokie, ale nie aż tak bardzo. Biszkopt jest przecież cienki, masy również... Zapewniam,że wszystko wyjdzie proporcjonalnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jakie wymiary blachy dla biszkopta, i czy to ciasto nie wychodzi bardzo wysokie? 2 masy, galaretka, brzokwinie, i jeszcze biszkopt... tak czy siak, chyba spróbuje...:D daj tylko znać co z tym biszkoptem, i jak długo go pieczesz, jaka temperatura. Pozdrawiam

Masz racje ciasto wychodzi dość wysokie znam je od dawna a przepis jest na forum pod nazwa makowy przekładaniec .Ciasto jest bardzo dobre ale lepsze kiedy zrobi się swoja mase makowa ta z puszki ani smaczna ani zdrowa .Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, przepraszam! Nie wiedziałam,że taki przepis już pojawił się na forum! Pewnie,że masa z puszki nie należy do najzdrowszych, ale jak się jest takim leniuszkiem jak ja czasami, to człowiek chwyta się każdej deski ratunku :D No i nie zapominajmy, że przepis ten ułożony jest z przeznaczeniem dla tych, którzy dopiero co stawiają pierwsze kroczki w kuchni, więc każde uproszczenie ciasta napewno jest dla nich wybawieniem :D Aha, i prawdę mówiąc mi na przykład ta masa smakuje... Bo jak to mówią są gusta i guściki :D Oczywiście tak jak wspomniałam w przepisie, jeśli komuś nie odpowiada smak gotowców, może podstawić w ich miejsce własne wypróbowane przepisy na masę makową czy krem karpatkowy. Bo przecież właśnie na tym polega gotowanie- by dopasować przepis do własnych kulinarnych upodobań :D Kurczę, znowu się rozpisałam... Ostatnio zauważyłam,że moje komentarze rozrastają się do jakichś niebotycznych rozmiarów :D Chyba przestanę się oburzać gdy znajomi po raz kolejny nazwą mnie okropną gadułą, bo moje wpisy na smacznym to dowód, że coś w tym musi być :D Zatem kończę i pozdrawiam :D Cieplutko :-) Wiosennie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie gniewam :D Taki urok forum ze przepisy się powtarzają :-) Natomiast zgadzam się z Tobą jeśli ciasto ma być dla TOTALNYCH amatorów to gotowce jak najbardziej polecane bo maja jedna wielką zaletę , trudno je popsuć :D Ciasto też fajnie smakuje z wisniami nmoczonymi w alkoholu nie daje juz wtedy galaretki Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.