Skocz do zawartości

Sernik z brzoskwiniami


elka_m

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto:

Składniki:

5 żółtek, 3 szklanki mąki, 3 łyżeczki proszku do pieczenia, 30 dag ,margaryny "Kasi", 3 łyzki cukru.

Sposob przyrządzenia:

Żółtka utrzeć z cukrem i margaryną, dodać do tego mąkę i wyrobić ciasto. 0,25 ciasta włożyć do zamrażarki (na kruszonkę). Pozostałą część ciasta ułożyć na blasze.

Masa:

Składniki:

0,5 kg sera twarogowego, 0,5 kostki margaryny "Kasi", 1 budyń waniliowy, 1 niepełna szklanka cukru, 2 jajka, 1 puszka brzoskwiń.

Sposób przyrządzenia:

Ser przekręcić przez maszynkę i wymieszać z pozostałymi składnikami. Brzoskwinie pokrajać w kostkę.

Piana:

Składniki:

5 białek, 1 szklanka cukru.

Sposób przyrządzenia:

Ubić białka z cukrem na sztywną pienę.

Na ciasto wylać masę serową, na to ułożyć pokrojone brzoskwinie, następnie pianę i na to kruszonkę (zetrzeć na tarce o dużych oczkach zamrożone ciasto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu cudo jak i wszystkie ciasta które zamiesciłaś. sama nie weim które lepsze i nie wiem na które mam najbardziej ochotę. Te polecam szczególnie miłośnikom serników. jest naprawdę pyszne. Polecam wszystkim !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

ostatnio upiekłam inną wersję sernika z brzoskwiniami. mam nadzieje ze ten przepis tez się spodoba. jest to wersja prostsza i łatwiejsza w wykonaniu, polecam składniki: 1 kg sera twarogowego 1 puszka brzoskwiń (82 g) 5 jajek 0,5 szklanki oleju 1 szklanka cukru 2 szklanki mleka 2 budynie waniliowe 2,5 paczki herbatników (ok. 15 dag) do wysmarowania formy trochę margaryny sposób przyrządzenia: na dnie formy wysmarowanej uprzednio margaryną ułożyć herbatniki, następnie zemleć ser. na herbatniki ułożyć pokrojone w kostkę brzoskwinie. 4 żółtka i 1 jajko utrzeć z cukrem i nadal ucierając, dodawać porcjami na przemian ser,olej i mleko a na końcu budynie (w proszku). z pozostałych białek ubić pianę i delikatnie wymieszać z masą serową.masę wylać na brzoskwinie. sernik wstawić do nagrzanego do temp. 200 st. C piekarnika i piec ok. 1 godz. (pod koniec zwiększam trochę temp. bo slabo się rumieni ale być może zależy to od piecyka bo moi znajomi nie muzą tego robić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.