Skocz do zawartości

Kurczak z kukurydzą-nie przegap go ;)


Jamaica

Rekomendowane odpowiedzi

-4 pojedyncze piersi kurczaka -1 puszka kukurydzy -3 łyżki śmietany -sól -pieprz -ostra papryka (ok. 1 łyżeczki) -bazylia (tyle samo) -olej do smażenia Piersi pokroić w nieduże kawałki. Posolić je, popieprzyć, posypać papryką i bazylią. Pilnować aby kawałki kurczaka były w miarę równomiernie obtoczone w przyprawach! Rozgrzać olej i obsmażyć na nim kurczaka (jakieś trzy do pięciu minut). Na patelnię, na której smaży się kurczak wlać całą zawartość puszki z kukurydzą. Tak,tak-płyn też! Całość dusić aż połowa tego płynu odparuje. W osobnym kubeczku lekko posolić śmietanę, dodać ją do składników na patelni, wymieszać i dusić jeszcze kilka minut. Serwować z ryżem lub pieczywem. Smacznego!!!!!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dziękuję za kolejną porcję miłych słów :D Jak miło zacząć dzień czytając takie komplementy na swój temat :D A teraz na serio- Bernimku, musisz przestać mnie rozpieszczać :D Przecież jeszcze kilka Twoich komentarzy i stanę się najbardziej dumną osóbką na tej planecie... A ja naprawdę nie jestem jakimś kulinarnym mistrzem. Poprostu lubię (hmm...właściwie to baaardzo lubię :D) gotować, robię to już od wielu lat i chętnie eksperymentuję... A jeszcze bardziej chętnie dzielę się moimi doświadczeniami z innymi :D Sama widzisz- naprawdę nie ma się czym tak zachwycać :D Wracając do kurczaczka- miło mi,że Ci smakował :D A co do tego,że trafiłam na tę stronkę, możesz mi wierzyć,że ja też się cieszę! Przede wszystkim ze względu na to,że mnóstwo tu miłych, sympatycznych ludzi. Jak Ty :-) Dobra, kończę, bo zauważyłam, że ostatnio moje komentarze robią się coraz dłuższe... No ale cóż ja poradzę na to, że mam tyle do powiedzenia??? :D Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulinek77-aż dziwne,że tyle przepisów na piersi z kurczka, w trakcie taj nagonki na ptasią grypę :D Ale to dobrze,że ludzie nie poddają się panice! Fajnie,że przepis Ci się spodobał, a jeszcze fajniej będzie jak go wypróbujesz i wpiszesz komentarz :D Justyna25-z całego serduszka dziękuję za miłe słowa! Przy okazji pozdrawiam zarówno Ciebie jak i Twoją rodzinkę i naprawdę się cieszę,że kurczak z mojego przepisu Wam smakował :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jamico!

Pozwól Mi pozachwycać się Twoimi zdolnościami kulinarnymi ... :-D Nie robię tego z przekonania, że tak należy tylko dlatego, że dzięki Twoim rozliczym pomysłom Moja "kuchnia" stała się atrakcyjniejsza dla męża i małego niejadka (nie wspominam już o gościach ...).

Próbowałam wielu Twoich potraw i jestem naprawdę zadowolona z efektu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Chyba każdy z nas ma czasem dylemat co zrobić na obiad? Dzisiaj ze mną było podobnie. Wyszperałam w końcu ten przepis i przyznaję ze jest on rewelacyjny. Nie dość że prosty to pyszny. Oby wiecej takich przepisów!!! :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.