Skocz do zawartości

Przekładaniec bardzo egzotyczny


Jamaica

Rekomendowane odpowiedzi

NA CIASTO: -1 szklanka mąki -3/4 szklanki cukru -3 jaja -2 łyżki rumu (względnie wódki z odrobiną aromatu rumowego) -1 łyżeczka proszku do pieczenia MUSISZ TEŻ PRZYGOTOWAĆ... -1 puszkę ananasów -1 puszkę brzoskwiń -25 dag daktyli -1 łyżkę rumu (lub zamiennik jak wyżej) -1 szklankę śmietany kremówki -2 opakowania "śmietan-fixu" -1 łyżka cukru pudru -1 kisiel brzoskwiniowy -1 kisiel ananasowy (który zawsze można zastąpić cytrynowym, jeśli okoliczne sklepy nie posiadają takich bajerów w swojej ofercie :-)) -2 łyżki cukru -1 owoc kiwi CIASTO: -Jaja utrzeć z cukrem na puszystą masę. Można zrobić to na parze, ale jeśli nie macie na to czasu ani ochoty to też się nic nie stanie :D Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia. Wsypać ją do masy jajecznej. Dodać też rum. Całość delikatnie wymieszać i upiec w podłużnej foremce-temperatura 180 stopni, czas ok.30 minut. PRZEŁOŻENIE: Ananasy i brzoskwinie osączyć na sicie. Syrop koniecznie zachować. 3/4 ilości ananasów drobno posiekać, tak samo postąpić z identyczną ilością brzoskwiń. Z rozmachu posiekać też daktyle :D Oczywiście uprzednio wypestkowane! Posiekane ananasy wymieszać z daktylami i zalać rumem, chwilowo odstawić. Przygotować 2 rondle- do jednego wlać syrop ananasowy, a do drugiego brzoskwiniowy. Do ananasowego wsypać ananasy z daktylami, do brzoskwiniowego zaś rozdrobnione brzoskwinie. Oba zagotować. Do każdego z nich wlać odpowiedni kisiel, rozrobiony w 1/3 szklanki wody z łyżką cukru. Wymieszać i ponownie zagotować. JESZCZE TYLKO TROCHĘ PRACY... Upieczone i ostudzone ciasto przekroić na 3 części. Na spodni placek wyłożyć masę ananasowo-daktylową, przykryć drugim. Na nim rozsmarować masę brzoskwiniową. Przykryć ją ostatnim plackiem. Schłodzoną kremówkę ubić na sztywno z cukrem pudrem i "śmietan-fixami". Posmarować nią wierzch ciasta. Udekorować pozostawionymi na samym początku ananasami i brzoskwiniami, a dla urozmaicenia również kiwi. Odstawić do stężenia w chłodne miejsce, a później już tylko jeść, jeść, jeść... :D Smacznego!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś na dobrej stronie :D Przejrzyj przepisy Dorotki albo te zamieszczone na forum... Na 100% znajdziesz coś pysznego i prostego czym zachwycisz gości! Trzymam kciuki,żeby się udało i nieśmiało polecam moje przepisy, wśród których wiele jest naprawdę banalnie prostych, za to wszystkie wypróbowane i przetestowane z pozytywnym skutkiem na najbliższych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ podobno mam tendencję uszczęśliwiania ludzi na siłę, postaram się trochę Ci pomóc :D Oto jedne z prostszych, za to bardzo efektownych moich przepisów: -Orzechowiec...dla mnie bomba :D -Przekładaniec dla TOTALNYCH amatorów :D -Murzynek z pyyysznym kremem -Biszkopt z nutellą i suszonymi śliwkami Jeśli robienie kremów nie jest Twoją mocną stroną, to może zerknij na... -Keks bananowy-pyszny jak ze snów :D -Ulubione ciacho mojego męża Możesz też skusić się na jakieś ciasto bez pieczenia. Naprawę trudno je zepsuć :D Dla przykładu... -Kawowy tort w kilka chwil -Takie...jakby ptasie mleczko :D -Ażurowy krąg, czyli pyszny torcik na zimno Wreszcie na takich urodzinkach miło będzie chyba poskubać jakieś drobne ciasteczka, jak choćby... -Taaakie pyszne "jeżyki" Jamaici :D -Ciasteczka "małpi przysmak" -Rafaello- prawdziwe, bo w kulkach :D -Kulki babulki :D Mam nadzieję,że moja pomoc choć trochę się przyda, a jeśli nie trafiłam w Twój gust to napewno znajdziesz coś interesującego wśród propozycji na stronce. Korzystając z okazji pozwolę sobie złożyć Ci nieco przedwczesne życzenia :-) Wszystkiego najlepszego młoda kuchareczko i spełnienia wszyyyyyystkich Twoich marzeń, nawet tych najbardziej szlonych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.