Skocz do zawartości

Kanapki dla niejadków I


Jamaica

Rekomendowane odpowiedzi

-1 bułka pszenna typu paluch -masło -2 liście sałaty -2 duże plastry szynki -8 oliwek (najlepiej takie zielone nadziewane papryką) -8 wykałaczek -2 patyczki do szaszłyków -2 kolorowe, papierowe serwetki Palucha przeciąć na pół. Każdą połówkę posmarować masłem. Na każdej położyć po 1 listku sałaty. Oliwki przekroić na pół. Na wykałaczki nadziać po 1 połówce oliwki na każdy koniuszek (stroną przekrojoną do zewnątrz). Wykałaczki z oliwkami ułożyć w pewnych odstępach na pieczywie z sałatą tak, żeby oliwki zamieniły się w małe kółka :D Plasterki szynki ułożyć na wierzchu każdej kanapki. Serwetki złożyć wzdłuż przekątnej na pół. Nadziać je na patyczki do szaszłyków. W każdą kanapkę wbić 1 patyczek. W ten prosty sposób otrzymujemy 2 kanapki do złudzenia przypominające łódki. Bułka z dodatkami to pokład, oliwki to kółka, a serwetka pełni rolę żagla. Żadne dziecko nie oprze się takiemu cudeńku :D Aha, jeszcze jedno. Wiem,że opis może się wydawać trochę niezrozumiały, ale to tylko pozory :D Gdy zabierzecie się do pracy wszystko od razu stanie się jasne :D A jeśli nie-zawsze możecie uruchomić swoją wyobraźnię... Bo przedstawiony przeze mnie przepis to tylko podstawa do której można według własnej woli i gustu swojej pociechy dorzucać różnorakie dodatki, tworząć własne, niepowtarzalne kompozycje. Życzę smacznego i mam nadzieję,że pomysł spodoba się zarówno Wam, jak i Waszym dzieciaczkom :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czasem mam wielką ochotę na kanapki, ale nie takie zwykłe. Zazwyczaj kupuję sobie chrupkie pieczywo, robię masło czosnkowe, a na to kładę sałatę, pomidora, ogórka. Ostatnio nie mogę się obyć bez szynki. Jakiś czas temu spróbowałam u mojej znajomej pysznej szyneczki, robionej według tradycyjnej receptury. Byłam pewna, że był to wyrób domowy, a tu się okazało, że zamówiła ją w necie. Byłam bardzo zaskoczona, ale od razu poprosiłam o namiary, bo też chciałam mieć taką pyszność u siebie w lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.