Skocz do zawartości

Cytrynówka


Anna22

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Gość Piotrek Sabak

Też się zastanawiałem ile dodać soku tego ze sklemu w butelce. Tak na prawde nie próbowałem tego zdobić. Polecam żeby zrobić tak: :: Wycisnąć 3 cytryny i zastępić tą ilość soku, sokiem właśnie z tej bytelki. Ale nie zapewniam że wyjdzie tek samo ponieważ jak było opisane wcześniej trzeba dodać do tego skórki z cytryny żeby wódka miała dobry aromat. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej cytrynówki nie dodaje się ani kropli soku z cytryny. Cały aromat cytrynowy i kolor pochodzi właśnie z skórki od cytryn.

W przepisie mychulca używa się całych cytryn więc i soku ale też ze skórkami - ten przepis wypróbuje w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

No o ja podam jeszcze inny: - 1 litr spirytusu. - 1 kg cytryn (ok. 10 cytryn): 3 sztuki pozostawić ze skórką, resztę obrać. Wszystkie cytryny poprzecinać na pół i zalać spirytusem tak żeby były całe zalane. Pozostawić na 24h (nie pić ;) ). Po 24h wyciągnąć cytryny i wycisnąć z nich sok. - 1 butelka wody cytrynowej Żywiec: wlać do spirytusu wraz z wyciśniętym z cytryn sokiem. - 3 szklanki cukru i 2 szklanki wody zwykłej: wodę podgrzać i rozpuścić w niej cukier, po przestudzeniu wlać do reszty i odczekać 24h (nie pić :sad: ). Przecedzić przez sito i przetrzeć tak żeby odseparować pestki cytryn. Następnie przecedzić (np. przez czystą :) pieluchę tetrową 2 krotnie i zostawić na 24h. Rozlać do butelek. Smacznego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chodzi o cytrynówkę to czy ktoś z Was nie próbował zrobic jej z listkiem mięty?? Słyszałem, że nadaje ciekawszego aromatu.

Co Wy na to?? :-(

Pamiętajcie!!

Do wszelkiego rodzaju nalewek wskazane jest używanie wody ŹRÓDLANEJ, a nie mineralnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość tysia827

Witam.Oto mój przepis na cytrynówkę: 5 cytryn z cieniutką skórką 30 dag cukru 2 łyżki miodu 0,5l wody 0,5l spirytusu Cytryny sparzyć gorącą wodą,obrać cienko ze skórki. Do garnka wrzucamy cienko obraną skórkę z cytryny i miąższ(wykroić białą część skórki bo daje gorzki smak cytrynówce),wodę,miód i cukier. Wszystko razem trzeba zagotować,odłożyć do wystygnięcie. Gdy cytrynówka ostygnie wlewamy spirytus. Odlewamy powstały sok i wrzucamy do niego wybraną z garnka skórkę z cytryny i odstawiamy. Po kilku dniach przelewamy przez gazę sok do butelek. Cytrynówka ma przyjemny słodko-kwaśny smak i daje niezłego kopa :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.