Skocz do zawartości

Sernik Prawdziwie Królewski


pszczółka maja

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam wypróbować moja Mamusia robi go od 20 lat i zawsze wychodzi przepyszny

Ciasto:

3 szklanki mąki tortowej, 1 szklanka cukru pudru, 30 dag margaryny, 3 żółtka, 3 łyżki kakao, 1 łyżka proszku do pieczenia

Wszystkie składinki wymieszać, zagnieść ciast i wstawić do lodówki na godzine.

Twaróg:

1 kg twarogu, 2 szkalnki cukru pudru, 15 dag margaryny (rozpuścić), 4 żółtka, 7 białek (ubić pianę), 1 budyń waniliowy, 1 łyżeczka proszku do pieczenia

Twaróg zmielić dodać ostudzoną margarynę i pozostałe skłądniki. Wszystko dokładnie wymieszać na koniec dodać delikatnie pianę z białek.

Na dużą wysmarowaną blachę starkować połowę ciasta kakaowego, wyłożyć cały twaróg i na wierzch starkować pozostałą cześć ciasta kakaowego. Piec w 200 C ok 1 godziny

Ciasto pycha naprawdę polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zgadzam się z Tobą Pszczółko SERNIK jest PYCHA.Wczoraj go zrobiłam wg Twojego przepisu a dzisiaj spróbowaliśmy i jest po prostu pyszny.Nawet to że dodałam na koniec roztopioną margarynę /tzn. po dodaniu już piany bo oczywiście zapomniałam że stoi obok i stygnie/ nie pogoszyło jego jakości. Serniczek polecam wszystkim miłośnikom serników, dodatkową zaletą jest to że przygotowuje sie go szybko/ ja użyłam sera mielonego/ Pozdrawiam autorkę i życzę wesołych i spokojnych świąt. :oops: :oops: :grin:Przepraszam za jakość zdjęć, następnym razem spróbuję sie poprawić

post-2445-1175937614.jpg

post-2445-1175937635.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

czy na jakość sernika wpływa to że sama mielę twaróg czy kupię gotowy? bo zalezy mi żeby był smaczny a nie wiem co lepsze:) to bedzie moje drugie podejście po pierwszym kompletnie nie udanym ;p bo szczerze jedyne czego nie lubię to mielenia sera czy maku:P a raczej mycia maszynki po tych czynnościach :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe zmusiłam mojego chłopaka do zmielenia sera;p teraz sernik piecze sie mam nadzieje ze wszystko bedzie ok :grin: napisze jak sprobuje i załącze może jakieś zdjęcie:) edit: zrobiłam :P pyyyszności!!!! wszystkim smakowało i moim rodzicom i mojemu chłopakowi i może i przyszłym tesciom ;p tak cy inaczej sernik jest pycha tylko w trakcie peczenia musiałam zmiejszyc troche temerature bo zaczął się za szybko przyrumieniać i prawie przypalac;/ i mam pytanie czy Wam tez to ciasto kruche wychodzi aż tak hm sypkie;/ ? bardzo sie kruszy nie jest zwarte:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam serniki, a że mam w domu zawsze dużo sera to często goszczą na mym stole, i te z brzoskwiniami, na zimno, różne. Ser kupuję zawsze mielony, szkoda czasu :-) W ogóle jestem zwolenniczką wszystkiego co szybkie i nieskomlikowane :P ostanio piekłam oetkera sernik z tofii....no, nie mogłam się oderwać przyznam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Na moim świątecznym stole też zagościł ten serniczek,proponuję żeby ciasto się tak nie kruszyło dodać 2 łyżki kwaśnej śmietany i daję trochę mniej margaryny. Serniczek zasługuje na miano królewskiego bo jest naprawdę wyjątkowo pyszny i na piątkę. Pozdrawiam Cię pszczółko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.