Skocz do zawartości

Bossski Sernik Na Zimno !


Jamaica

Rekomendowane odpowiedzi

-1 litr zwykłej, kwaśnej śmietany -1 litr mleka -6 jaj -1 kostka masła (250 g) -1,5 szklanki cukru pudru -2 opakowania cukru waniliowego -3 łyżki kakao -1 paczka okrągłych biszkoptów -bakalie (rodzynki, wszelakie orzechy, migdały, morele suszone, skórka pomarańczowa... wszytko pasuje :)) -1 tabliczka czekolady -1 puszka ananasów -kilka wisienek z kompotu/mrożonych/świeżych -galaretka cytrynowa Jaja rozkłócić ze śmietaną. Mleko zagotować i wlać do niego tą śmietankę. Gotować całość na niewielkim ogniu, często mieszając, aż wytworzy się ser. Ser osączyć na gęstym sitku lub kawałku gazy i jeszcze gorący utrzeć. Masło utrzeć na puch z cukrem pudrem. Dodawać do niego po 1 łyżce ostudzonego sera. Gotową masę podzielić na 2 równe części. Do jednej dodać kakao,a do drugiej cukier waniliowy. Posiekać czekoladę w kostkę. Posiekać też bakalie, które tego wymagają. Dno tortownicy starannie wyłożyć biszkoptami-nie może być żadnych luk. Na biszkopty wyłożyć ciemną masę, posypać warstwą bakalii i czekolady i przykryć jasną masą. Wierzch ozdobić plasterkami ananasa i wiśniami. Ja zrobiłam w ten sposób, że ułożyłam na środku cały plaster ananasa, a resztę pokroiłam w pół-plasterki i rozłożyłam promieniście wokół niego, jak płatki kwiatów. Następnie w miejsce dziurek (a w większości to w zasadzie takich... pół-dziurek :D) włożyłam po połówce wisienki z kompotu. Wyglądało to bardzo dekoracyjnie :oops: Ale oczywiście możecie nie słuchać mnie, tylko własnej wyobraźni... W każdym razie owoce ułożyć na cieście i zalać galaretką, przyrządzoną dokładnie tak jak radzi producent. Odstawić do stężenia. Teraz kilka takich uwag od autorki :) Po pierwsze (primo)-ciasto przygotowałam na tortownicy o średnicy 28 cm. Po drugie (primo)-zamiast ananasów i wiśni możecie użyć owoców jakich tylko chcecie. Możecie nawet zupełnie z nich zrezygnować i wylać tylko samą galaretkę. Po trzecie (primo)- nawet z galaretki możecie zrezygnować :oops: Napewno świetnie zastapi ją polewa czekoladowa i to zarówno w wersji "polewamy całe ciasto" jak i w postaci spontanicznych esów-floresów). Po czwarte (primo, oczywiście :oops:)- ciasto szczerze polecam, bo jest PYCHA!!! Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.