Skocz do zawartości

Seler Naciowy


addda

Rekomendowane odpowiedzi

jadlam niedawno swietna salatke (dobra tez dla diabetykow),od tego czasu weszla na stale do mojego menu: seler naciowy-drobno pokrojony kukurydza ugotowana piers z kurczaka ananas cebulka majonez+jogurt naturalny pieprz,sol nie podaje ilosci bo to wedlug uznania.sprobujcie,naprawde dobra,pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja też potwierdzam, iż sałatki selera naciowego są pyszne i zdrowe. Ja go dodaję do wielu sałatek, tutaj improwizuję. Jako dodatek do kolacji np. kroję drobno selera, cebulkę no i może jeszcze kukurydza (jak mam) i sos vinegre. Lubimy też sałatkę z piersi kurczaka (wędzonej lub gotowanej) oraz czerwonej fasolki i majonezu. Dzsiaj do drugiego śniadania zrobiłam tez sałatkę z sałaty, rukoli( już wyrosła mi na działce), selera naciowego, fasolki adzuki, kiełków(sama też je robię), pokrojonej cebulki, czosnku no i oczywiście sos vinegre (samo zdrowie).Chcę jeszcze dodać, iż jedząc sporo sałatek do drugiego śniadania. obiadu i kolacji przez 1 rok schudłam ok. 8 kg (bez efektu jojo). Zachęcam do jedzenia sałatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

słuchajcie mam pytanie odnosnie tego selera naciowego. to sa te łodyzki tak? bo mam przepis na zupe i tam pisze dodac seler naciowy . kupiłam go w supermarkecie i to sa takie łodyzki same tak? pokroic je i juz? hmmm bo myslałam ze to jakies listki abo co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ainoh7, podaj przepis na zupę z selera naciowego (tak, to są same łodyżki i odrobina listków na końcach), bo jak do tej pory, selera naciowego jadłam tylko w sałatkach :razz:

Podam też przepis na swoją sałatkę z selera naciowego :razz:

1 seler naciowy (najsmaczniejszy ma niezbyt grube łodygi i jasnozielone - w żadnym wypadku żółte! - listki) - nie powinien mieć dużo liści!

1 puszka ananasa

1 - 2 jabłka - lepiej obrać ze skórki

1 puszka kukurydzy

3-4 łyżki majonezu

Pierwsze trzy składniki pokroić w kostkę (raczej małą, ale niezbyt drobną kostkę).

Ananas z puszki, który jest już w kostkach, ma niestety zbyt duże kawałki do tej sałatki, więc ja wolę kroić ananasa z plastrów - szybciej i wygodniej :razz:

Jeśli niektóre łodygi selera będą zbyt szerokie - przed pokrojeniem w kostkę, przekroić wzdłuż (ja nie dodaję listków do sałatki).

Dodać kukurydzę, majonez i wymieszać.

Palce lizać :sad: Jest zaskakująco pyszna :razz:

SMACZNEGO!

UWAGA!

Powyższą sałatkę można modyfikować: np. dodać pokrojoną w paseczki szynkę lub pokrojony w kostkę ser żółty i namoczone wcześniej rodzynki (oczywiście bez wody, w której się moczyły :roll:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Ja też ostatnio zasmakowałam w sałatkach z selerem naciowym, te Wasze też są ciekawe, w najbliższym czasie się skuszę, dzięki :biggrin:

Moja sałatka prezentowała się tak wystrzałowo, bo to propozycja na sylwestrowy stół, polecam, bo jest co schrupać :mrgreen:

post-8-0-44880000-1356692168_thumb.jpg

Ps. ta zupka też mnie zainteresowała, jakby ktoś miał przepis, to chętnie się mu przyjże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.