Skocz do zawartości

Co Można Przewozić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanie do wszystkich forumowiczów. Niedługo wybieram się za granicę. Chciała bym wziąć ze sobą jakieś pyszne polskie jedzonko, ale nie wiem co może przetrwać ponad 30 godzinną podróż w autobusie na początku lipca :). Może macie jakieś doświadczenia, sami może coś przewoziliście i wiecie co mi się nie zepsuje. Ja myślałam żeby upiec jakieś mięsko boczek, karkóweczkę. Zapewne wezmę krakowską suchą, jakąś konserwę i pewnie to wszystko :) Może wiecie co jeszcze by się udało dowieźć tam na miejsce. I mam jeszcze jedno pytanko do autrów przepisów. Szukałam ostatnio na forum przepisów na ciasta bez pieczenia. Niestety nie znalazłam ich na forum za dużo (już mam przepis na przekładaniec kokosowy - czy jakoś tak to się nazywa), bo odechciało mi się wchodzić do każdego tematu i czytać czy ciasto to się piecze czy nie. Jeżeli podawaliście na forum tego rodzaju ciasta to proszę podajcie mi ich nazwy lub linki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o przewozenie polskiego jedzonka za granice to zapewniam cie ze mozesz przewiezc wiele wiecej niz konserwy czy krakowska sucha.Mozna przewiezc tez golabki z sosem,bigos, fasole bo bretonsku i pewnie jeszcze inne dania,ktore nadaja sie do zagotowania.Nalezy je upchac do sloikow i sloiki zagotowac (pasteryzowac)tak jak pasteryzuje sie przetwory na zime.wyjete sloiki odwrocic do gory dnem,aby sprawdzic czy sa szczelnie zamkniete,jesli nie, to takiego sloika nie zabieraj ze soba. Sposob ten jest wielokrotnie przeze mnie sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za propozycje ciast. Wszystkie przepisy sobie drukuje i napewno je spróbuje i oczywiście napisze czy smakowały. Jolu dziękuje za ten pomysł z jedzeniem w słoikach. Spróbuje tak zrobić bigosik i może gołąbki. Mam nadzieje że dojadą ze mna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Na takie dłuższe podróże doskonałe są lodówki turystyczne. Koleżanka jechała do Anglii i też wiozła sporo żywności ale raczej kupowała wędliny czy ser żółty w jednym kawałku,z dłuższym terminem ważności,najlepiej takie zafoliowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciast to ja przewoziłam pieczony sernik, ale myśle ze mozna spokojnie upiec ciasteczka albo piernik, taki co długo może poleżeć,wrzuce przepis do słodkości pożniej. Wędliny też wysyłałam pakowane próżniowo.Słyszałam o sprawdzonym sposobie na pasteryzacje dan w sloikach ale osobiście nie próbowałam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Areq mAnchester

Witaj pszczulko...widze na wyspy sie wybierasz?30 godzin w autokarze?:razz: to oznaczas tylko wyspy:D Wiec to jest tak ja mieszkam w Manchesterze...równiez gdy wyjerzdzalem 1szy raz jechalem autokarem:P pOlecam wziąc jedzonko z nabialem...gdyz 3ma swierzosc...z wedliną tylko i wylacznie do zjedzenia wciagu ok 10godzin:D A jesli chodzi o pzreworzenie róznych;) zeczy to iloscia dozwolona jest 1litr wódeczki oraz dwa kartoniki Papierosów czyli 400 sztuk.Chociarz szcerze powiem ze ja przewiozlem..dwa zapakowane w torbie duzej...i 2 luzem..w torbie malej:d wiadomo POLAK POTRAFI. Pozdrawiam Areq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.