Skocz do zawartości

Coś Dla Urody


Rekomendowane odpowiedzi

Na forum mówimy dużo o jedzeniu, a ja mam do Was drogie forumowiczki takie pytanie. Czy macie jakieś "inne zastosowanie" dla jedzenia. A dokładniej czy robicie jakieś "magiczne" maseczki poprawiające urodę? Może któraś z Was chciała by się z nami podzielić na jakąś fajną maseczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od koleżanki przepis na peeling z orzechów - zastosowałam to "cudo" dziasiaj ... :-D

Podobno świetnie usuwa martwy naskórek a przede wszystkim nadaje się do każdego typu cery.

:-D składniki:

10 dag orzechów włoskich,

1 łyżka miodu,

1 opakowanie jogurtu naturalnego,

Orzechy obrać i posiekać, a następnie wymieszać z miodem i jogurtem.

Tak powstałą papkę nanieść na twarz i szyję kolistymi ruchami. Czekać aż wyschnie, a potem spłukać chłodną wodą.

I jeszcze jeden przepisik na skórę dłoni.

:-D składniki:

1 pomarańcza,

1 olejek migdałowy,

Wycisnąć sok z pomarańczy i wymieszać z olejkiem.

Następnie przelać do buteleczki. Tak przyrządzonym balsamem smarować ręce, nie zapominając przed użyciem wstrząsnąć buteleczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wypróbowanego przepisu na maseczkę z drożdżami nie mam :-P , ale mam przepis na kąpiel, która działa wygładzająco i odprężająco :-) :) :)

A oto i przepis:

... do wanny z wodą należy wlać sok z 6-7 cytryn i gotowe :-) , potem już tylko zażywać tej aromatycznej kąpieli :-D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Robiłam maseczkę drożdżową:Do drożdży dodawałam odrobinę mleka lub śmietany,wymieszać na papkę,nałożyć na twarz i zostawić do zastygnięcia,zrobi się taka sztywna maska dlatego nie nakładać zbyt grubo bo odpada :grin: ,potem zmyć letnią wodą. Skóra jest bardzo wygładzona . Można dodać 1 wyciśniętą kapsułkę witaminy A+E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Teraz sezon owocowy się zaczyna więc czas na maseczki z truskawek czy poziomek.... Rozgniecione owoce wymieszać z maślanką i płatkami owsianymi,nałożyć na twarz i dekolt,zmyć letnią wodą i ....podziwiać się w lustrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

A ja znam przepis na peeling kawowy :) Wygladza skóre, prawie tak jak skóra niemowlaka ;p Zaparzamy sypana kawe (odlewamy wode) Do kawy mozemy dodac cynamonu, Na koniec odrobine zelu do kapieli. Wszystko razem mieszamy. Stosujemy go najlepiej juz w wannie. Nakladamy na nogi, uda, pupe i brzuszek i masujemy nim cialo. Chwile trzymamy i pózniej zmywamy woda. Warto po kápieli wetrzec w skóre jakis balsam lub oliwke :mrgreen: Wiem, ze taka kuracja wymaga pózniejszego szorowania lazienki, ale naprawdé warto. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.