Skocz do zawartości

Ciasto Truskawkowe Z Galaretką


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

3 szklanki mąki 4 jajka szklanka cukru szklanka zmiksowanych truskawek 2/3 kostki masła cukier waniliowy kisiel truskawkowy 2 łyżeczki proszku do pieczenia Do dekoracji: 70 dag truskawek 2 galaretki truskawkowe 1/2 szklanki śmietany kremówki Przesianą makę wymieszać z kisielem i proszkiem do pieczenia. Jajka utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym na puszystą masę, połączyć z truskawkami. Zmiksować ze stopionym masłem i mąką. Wlać do natłuszczonej formy i piec 45 minut w temp. 180* C. Gdy ciasto ostygnie ułożyć pokrojone truskawki i zalać tężejacą galaretką. Wstawić do lodówki do całkowitego stężenia galaretki, następnie pokroić ciasto i udekorować rozetkami z bitej śmietany. ina12

post-2336-1172254240_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 szklanki mąki

4 jajka

szklanka cukru

szklanka zmiksowanych truskawek

2/3 kostki masła

cukier waniliowy

kisiel truskawkowy

2 łyżeczki proszku do pieczenia

Do dekoracji:

70 dag truskawek

2 galaretki truskawkowe

1/2 szklanki śmietany kremówki

Przesianą makę wymieszać z kisielem i proszkiem do pieczenia. Jajka utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym na puszystą masę, połączyć z truskawkami. Zmiksować ze stopionym masłem i mąką. Wlać do natłuszczonej formy i piec 45 minut w temp. 180* C. Gdy ciasto ostygnie ułożyć pokrojone truskawki i zalać tężejacą galaretką. Wstawić do lodówki do całkowitego stężenia galaretki, następnie pokroić ciasto i udekorować rozetkami z bitej śmietany.

ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu ja zawsze piekę to ciasto w dużej tortownicy która ma wymiary 29 cm. i dlatego nie mogę dać odpowiedzi jeżeli chodzi o blaszkę o tradycyjnych wymiarach, a w błąd nie chcę nikogo wprowadzać, bo naprawdę się nie orientuję. Pozdrawiam ina12 Jolu i Basiu proszę dajcie znać jak Wam te ciasto smakowało. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ina.Ciasto zrobiłam, jest bardzo smaczne, zresztą jak wszystkie Twoje ciasta które dotychczas wypróbowałam, ale najbardziej zachwycił domowników, mnie zresztą ,też niezwykły zapach który rozszedł się po całym mieszkaniu podczas pieczenia.W całym domu pachniało poprostu TRUSKAWKAMI .Niestety nie miałam, bo zapomniałam :-D o śmietanie, natępnym razem postaram się nie zapomnieć.Dziękuję za pyszny przepis i pozdrawiam :-D :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.