Skocz do zawartości

Wątróbka Drobiowa


Dorunia

Rekomendowane odpowiedzi

Z wątróbki drobiowej często robię szaszłyki. :-D

Niedawno próbowałam wątróbkę z owocami (z brzoskiwniami, bananem i jabłkiem). :-D :-D

Z wątróbki można również przyrządzić pasztet. Plasterki pasztetu podać na gorąco polane sosem np. grzybowym do młodych ziemniaczków - obiadek gotowy ! :-D :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bólu – że za wątróbką nie przepadam :-D Ale u mojej mamy jadłam od czasu do czasu wątróbkę wołową ( z „przymusu” :-D). A przygotowują ją tak: kroi na kawałki, soli, obtacza w mące, a następnie daje na rozgrzaną patelnię. Smaży się z dwóch stron. Wątróbkę podaje się na ciepło z dużą ilością zrumienionej cebuli. Podaje się ją najczęściej z pieczywem. Raz jadłam ją z ziemniakami i surówką, takie danie też było dobre. Wątróbki drobiowej jeszcze nie jadłam :-D . Być może, dlatego, że nie miałam przepisów :-D . Dlatego wyglądam dalszych propozycji kulinarnych na dania z wątróbki drobiowej :-D, a za podane bardzo dziękuję :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię wątróbkę tradycyjnie, drugi sposób to dodaję jabłko i rodzynki. Dzisiaj robię wątróbkę z warzywami z przepisu Doruni. O ile mi wiadomo wątróbkę dopiero soli się na końcu, a to dlatego że soląc na samym początku wątróbka jest wtedy twarda. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko wątróbka drobiowa jest dużo smaczniejsza od wątróbki wieprzowej.

Spróbuj a z pewnością polubisz jej smak.

Poniżej podaję przepis na wątróbkę z owocami:

:-D składniki:

1/2 kg wątróbek drobiowych,

3-4 połowki brzoskwiń (z puszki),

1 jabłko,

1 banan,

2 cebule,

100 ml śmietany,

1 łyżka mąki ziemniaczanej,

1 łyżka soku z cytryny,

sól, pieprz, curry

:-D wykonanie:

Cebule i jabłko (bez skórki) pokroić w ósemki.

Brzoskwinie pokroić na spore kostki a banana na grube plasterki. Banan trzeba pokropić oskiem z cytryny aby nie ściemniał.

Na patelni rozgrzać tłuszcz (margarynę), podsmażyć wątróbki ze wszystkich stron, usmażone przełożyc na talerz i przyprawić pieprzem i solą. Na tym samym tłuszczu, na którym smażyły się wątróbki podsmażyć cebulkę, jabłka i brzoskwinie. Dodać banana i posypać curry (ok. 1 łyżeczki).

Wątróbkę ponownie przełożyć na patelnię z owocami.

Śmietankę wymieszać z mąką ziemniaczaną i zalać potrawę.

Gotowac pod przykryciem jeszcze 3-4 minutki, aż sos zgęstnieje.

Najlepiej smakuje z ryżem lub kuskus-em.

S*M*A*C*Z*N*E*G*O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... O ile mi wiadomo wątróbkę dopiero soli się na końcu, a to dlatego że soląc na samym początku wątróbka jest wtedy twarda ...

Dzięki Halinko za poradę, przekażę ją mamie :-D I sama będę wiedziała na przyszłość jak postępować z wątróbką :-D

Bernimku - dziękuję Ci za ciekawy przepis z wątróbką drobiową w roli głównej :-D Przepis brzmi zachęcająco, wypróbuję go w najbliższym czasie :-D

Być może sprawi on, że polubię wątróbkę :-D

Dzięki dziewczyny :-D :-D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Berminku-Twoje przepisy są bardzo dobre niektóre z nich już wypróbowałam i są rewelacyjne, oraz Twoje rady i porady bardzo przydatne w kuchni,bardzo Ci dziękuje za przepis na wątróbkę z owocami jak ją zrobię to się odezwe, jeszcze raz bardzo dziękuje. :-D :-D :-D Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu!

Bardzo sie cieszę :-D , że zyskałam u Ciebie takie uznanie ale bardzo wiele cennych uwag i pomysłów wprowadziłam do Mojej kuchni dzięki tej stronce :-D , z którą zżyłam się i praktycznie innych smacznych stron nie odwiedzam ... :-D

Będę czekać niecierpliwie na odzew, jak smakowała "owocowa" wątróbka !!!

Buziaczki! :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.