Skocz do zawartości

Torcik Truskawkowy


Pola Połetek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto: 4 jajka 4 łyżki mąki 4 łyżki cukru Krem: 1 1/2 kostki masła 1/2 litra mleka 1 budyń waniliowy bez cukru 1 łyżka mąki tortowej 1 łyżka mąki ziemniaczanej 3 żółtka 7 łyżek cukru kilka dojrzałych truskawek - zmiksować dodatkowo: 2 galaretki o dowolnym smaku 1 1/2 kg truskawek Ciasto: Białka oddzielić od żółtek ubić na sztywną piane, dodawać po łyżce cukru i ubijać aż cukier się rozpuści. Dodać żółtka, ubić do rozmieszania się żółtek, wsypać przesianą mąkę, delikatnie wymieszać i wylać na wyłożoną papierem i wysmarowaną masłem tortownicę. upiec w 175 stopniach, około 30 minut. Wystudzone nasączyć przegotowaną wodą z 1 łyżką cukru i sokiem z cutryny. Krem: W małej miseczce wymieszać budyń, obie mąki i cukier, wlać odrobinę mleka (z 1/2 litra) i wymieszać na gęstą masę. Dodać żółtka i dokładnie rozetrzeć. Dodać jeszcze trochę mleka, tyle, aby masę można było wylać. Resztę mleka zagotować najlepiej w garnku do gotowania mleka, wlać masę budyniowo-żółtkową i gotować mieszając do momentu aż masa będzie gęsta, jednolita i straci posmak surowej mąki. ostudzić pod przykryciem. Masło rozetrzeć na puszystą masę, dodawać po łyżce budyniu i na końcu zmiksowane truskawki, ale nie za dużo, żeby masa się nie zwarzyła. Na nasączonym spodzie rozłożyć krem i ułożyć na nim umyte i osączone truskawki, stożkami do góry. Lekko wcisnąć każdą z truskawek w krem. Wstawić do lodówki na około godzinę. Po tym czasie zalać tężejącą galaretką. Galaretki rozpuścić w mniejszej ilości wody niż podano w przepisie (o 1/3 mniej). Polecam to ciasto. Jest nie tylko pyszne, ale i fantastycznie wygląda po przekrojeniu. Może być ozdobą każdego imieninowego stołu. Właśnie idę piec biszkopt i ugotować budyń. Raniutko dokończę dzieła i ciasto będzie gotowe na popołudniowy deser. Życzę smacznego!!! Pola :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj Pola.Tort zrobiłam, jest a właściwie był :-) pyszny.Ponieważ jest bardzo gorąco , nie piekłam biszkoptu tylko użyłam małych biszkopcików, reszta była już tak jak w Twoim przepisie. Jeżeli ktoś się wah a to zachęcam bo jest pyszny i szybki w przygotowaniu. Pozdrawiam :-) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj Basiu! Bardzo się cieszę, że ciasto smakowało. Jest to jeden z moich starych i wypróbowanych przepisów, które i moja rodzina uwielbia. A przy ty,, że smaczny cieszy także oczy. Jeśli truskawki są duże to w przekroju ciasto wygląda też bardzo ładnie. polecam Ci także tort serowy mojego autorstwa. Niestety w poniedziałek złamałam rękę w łokciu, na szczęście lewą, więc nie dopiszę nic nowego. Jedną głupio się pisze, i zbyt wolno. le jak już wydobrzeję, pomyślę nad czymś nowym, ze starego zeszytu. pozdrawiam. pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.