Skocz do zawartości

Czego Nie Należy Zamrażać


Bernimek

Rekomendowane odpowiedzi

Haha...ten post przypomnial mi jak przez roztargnienie moj maz wsadzil jajka do zamrazarki, zamiast do lodowki. Upar sie potem ze zje i ... nic mu nie bylo :grin: w kazdym badz razie na jego pytanie "ale dlaczego nie mozna rozmrozic jajek w mikrofali" moja odpowiedz byla prosta - bo sie ich nie wolno zamrazac ! :lol: pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem nowa, nie zwiedziłam jeszcze całego forum, więc z góry przepraszam, jeśli ten temat jest rozwinięty w innym miejscu. A pytanie brzmi- a co z botwinką? :evil: Już ją umyłam, teraz się suszy, i co dalej? Mam ją zblanszować czy taką suchą, pokrojoną wrzucić do woreczków? Nigdy niczego oprócz kostek do lodu nie mroziłam;-) stad moje dziecinne pytania:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiśnie zamrażam i wydrylowane i z pestkami,to zależy do czego je potem użyjesz...do ciasta to wiadomo,że wydrylowane lepsze,ale do kompotu mogą być z pestkami :evil: KLAMERKO nie musisz blanszować botwinki tylko pokrój ją i do pojemniczków lub woreczków i do zamrażarki. Pozdrawiam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

JA WLASNIE DZISIAJ ODMRAZALAM GOLABKI ALE ZAPOMNIALAM ICH WYJAC WCZESNIEJ I TAKA ZAMROZONA BRYLE WRZUCILAM DO GARNKA . POGOTOWALAM JE CHWILE NA MALYM OGNIU BY SIE ROZMROZILY ALE BYLY JAKBY ROZGOTOWANE.PIERWSZY RAZ ZAMRAZALAM GOLABKI W POJEMNIKU RAZEM Z SOSEM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

można mrozić, najlepiej jak każdą zawiniesz osobno lub umieścisz je w szczelnie zamkniętym pojemniku (oczywiście muszą być schłodzone do temperatury pokojowej). Czas przetrzymywania w zamrażalniku to około 2 miesiące. Rozmrażasz je natomiast w piekarniku i tak: zamrożone wkładasz do piekarnika rozgrzanego do temperatury 200 stopni na ok 25 min. natomiast babeczki "rozmrożone" w temperaturze pokojowej wkładasz do piekarnika na 10 min. (ta sama temperatura). Więcej znajdziesz: http://www.thriftyfun.com/tf65771506.tip.html oraz http://www.bicyclesource.com/body/nutritio...king-tips.shtml

strony w języku angielskim, dzis nie mam za duzo czasu dlatego tak na szybko staram sie pomóc

jesli będziesz mieć więcej pytań dot. tego tematu to postaram sie pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DELarge dziękuję Ci ale nie myślałam że babeczki trzeba ponownie wstawiać do piekarnika i je piec myślałam że wystarczy je tak poprostu wyjąć z zamrażalnika poczekać jakiś czas udekorować i zjadać niestety w ang nie jestem na tyle dobra by zrozumieć o czym tam piszą :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.