Skocz do zawartości

Czego Nie Należy Zamrażać


Bernimek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wcześniej wyczytałam ,ze rabarbar można smiało zamrażać.Jednakze przejrzałam forum i nie znalazłam nic o buraczkach.

Czy ugotowane i starte buraczki można zamrozić?będzie to zjadliwe po rozmrozeniu?

pozdrawiam

zależy jak starte mają byc te buraczki, jeśli na najdrobniejszych oczkach (na papkę) to bym odradzał, ponieważ niepokoi mnie ilośc wody która się pojawi

jeśli na dużych oczkach to myślę że można zaryzykowac

może warto pomyślec o pasteryzowaniu tych buraczków?

rabarbar - nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ... ja odnośnie tartych buraczków , zamrazam ugotowane i starte na ,,ziemniaczanej,, stronie tarki ( takie lubi moja rodzinka ) po rozmrożeniu są w takim stanie w jakim je wkładaliśmy nic się nie dzieje .. POLECAM :mrgreen: a odnosnie zamrażania to nie polecam potraw ze śmietana lub majonezem zamrazać . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Co do mrożenia serów: smaku moim zdaniem raczej nie zmienia, ale ser bardzo wysycha, rozpada się i ogólnie traci konsystencję. Radą jest dokładne zapakowanie go i nie trzymanie za długo w zamrażarce. Świetnym pomysłem jest zapakowanie sera próżniowo (są takie domowe pakowaczki, kosztują ok 100zł więc nie za drogo) - wtedy po zamrożeniu i rozmrożeniu jest jak świeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mrożę ser, ale używam go później tylko do zapiekanek, pizzy, farszu do naleśników, jednym słowem tylko do potraw do których ser się ściera na tarce. A co do innych artykułów czy potraw to niemal wszystko można "przechować" na później w zamrażalce, coś o tym wiem. Mam 5 małych łakomczuszków i jednego ogromnego (hihi) i gdy mam tylko chwilę przygotowuję potrawy w ilości xxl i zamrażam je a później jest jak znalazł w kryzysowych sytuacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo razy mroziłam zarówno wędlinę jak i kiełbasę ... Mrożę warzywa, owoce, sery też mi się zdarzało :) Ciasto na pierogi i kilka innych rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po upieczeniu zawsze zamrażam część pasztetu i nigdy nie zdarzyło się, żeby po rozmrożeniu miał inny smak lub konsystencję. Wędliny po rozmrożeniu rzeczywiście tracą smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej a Ja mam problem właśnie z warzywami :-( Jakiś czas temu postanowiłam sobie zrobić takie mieszanki do zupy. No właściwie podstawy każdej zupy : marchew, pietruszke, por, seler, i seler naciowy. I musze wam powiedzieć że ugotowałam zupe z tymi warzywami i wogóle nie nadawały sie one do jedzenia. Nie dość, że nie miały smaku, to były miękkie, a jednocześnie nie dało ich się pokroić. Nie wiem jak mam dokładnie wam to wytłumaczyć <myśli>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.