Skocz do zawartości

Piernik Pani Jadzi


Pola Połetek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto: 80 dag mąki 25 dag cukru 25 dag miodu 4 całe jajka 2 łyżki zaparzonej kawy w 1/4 szklanki wody 2 łyżki kakao 1/2 kostki masła 2 torebki przyprawy do piernika 1 łyżka sody oczyszczonej rozpuszczonej w małej ilości mleka Miód, cukier, masło roztopić na małym ogniu, dodać zaparzoną kawę, kakao i przyprawy. Masę wystudzić, wbić całe jajka sodę rozpuszczoną w mleku, na koniec mąkę i wyrobić ciasto. Ciasto ma być gęste, tak jak kruche – prawie. Wyłożyć ciastem formę aż do połowy wysokości blaszki, wyłożyć powidła z bakaliami, na wierzch położyć rozwałkowany kawałek ciasta, połączyć brzegi i wsunąć do pieca na około 50-60 minut w temperaturze 200 stopni. Można piec w wysokich lub w niskich blaszkach. Jeszcze ciepły polać polewą Nadzienie: powidła śliwkowe orzechy rodzynki migdały skórka pomarańczowa figi Polewa: 2 łyżki kakao 1/2 kostki masła 2 szklanki cukru pudru 3 łyżki gorącej wody Wszystko gotować na małym ogniu- aż do całkowitego rozpuszczenia się składników. Ciasto to można, jak większość pierników przechowywać i miesiąc; i jest coraz lepsze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć, kawa może być rozpuszczalna, ale jeśli masz drobno mieloną to też dobrze, a bakalii możesz dać tyle ile lubisz, ja nigdy nie ważę. Piernik jest naprawdę wyborny. Dostałam go przed laty od znajomej, z którą podróżowałam do francji. Najpierw mi opowiadała o tym pierniku, a potem pocztą dostałam i przepis i piernik :roll:. Długo się przechowuje (jeśli wytrzymacie, żeby go nie zjeść) i jest pyszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to chyba musisz dobrze schować!!! :roll: Pozdrawiam, Pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, zapomniałam. Na forum jest jeszcze jeden przepis na piernik, który ja zamieszczałam. W zeszłym roku dostałam przepis od starszej pani< leśniczyny. Upiekłam go i też jest świetny. To piernik teściowej Anitki. Gdyby ci tamten zjedli, to spróbuj upiec ten. :roll: Pozdrowionka jeszcze raz Pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, zapomniałam. Na forum jest jeszcze jeden przepis na piernik, który ja zamieszczałam. W zeszłym roku dostałam przepis od starszej pani< leśniczyny. Upiekłam go i też jest świetny. To piernik teściowej Anitki. Gdyby ci tamten zjedli, to spróbuj upiec ten. :P

Pozdrowionka jeszcze raz

Pola

Pola, nie ma tego drugiego piernika, tego teściowej, ja w każdym razie nie znajduję. Pomóż go odnależć, bo w przepisach wyświetla się tylko ten p. Jadzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pola, tak jak pisałam piernik zrobiłam i to aż z z podwójnej porcji. Część ciasta zrobiłam z powidłami a do drugiej części dodałam jabłka , ponieważ mój najmłodszy synek nie lubi bakalii w cieście. Piernik z jabłkami smakuje bardzo dobrze ale ten z powidłami i bakaliami wprost rewelacyjnie !!!.Myślę że jeżeli poleżakuje :P jeszcze kilka dni będzie jeszcze lepszy Muszę przyznać ze bardzo zaskoczył mnie smak powideł wymieszanych z bakaliami.Po prostu pycha !!!. Następnym razem wypróbuję piernik Teściowej Anitki. Dziękuję za pyszny przepis i polecam wszystkim którzy lubią pierniki. Pozdrawiam :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie wam dziękuję, za tak miłe opinie. :P Nie wiem, czy extra smaczny jest dostępny dla wszystkich, zatem już wklejam przepis na ten drugi piernik. Serdecznie pozdrawiam

Pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.