Skocz do zawartości

Przepyszne Cappuccino


halinka:0

Rekomendowane odpowiedzi

CAPUCINO Upiec biszkopt ciemny z 4 jajek. 1 kasia 5 żółtek 1/2 l śmietany kremówki 4 łyżki mąki 1 duże capucino (mokate jest najlepsze) orzechowe ( mozna smak jaki kto lubi) 2 śmietanki fix 2 szkl mleka 1/4 szkl wody 1/2 szkl cukru 2 łyżki cukru pudru 1 gorzka czekolada wykonanie: 1. 1 szkl mleka zagotowac i zestawić z ognia. Połączyc z 1 szkl zim,ego mleka rozmieszanego z maką 2. capucinorozmieszać z 1/4 wody i połączyć z mlekiem 3. utrzeć żółtka z cukrem i powoli połączyć z mlekeim, wstawic na gaz i ugotowac budyń. Gdzy ostygnie połączyć z kasia. 4. śmietane ubic z cukrem pudem i dodać fix. Na biszkopt wylozyc krem, na krem smietane a na smietane posypac starta czekolade Smacznego Pozdrawim halinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I jest przepyszne, piekłam tydzień temu. Naprawdę polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasto upiekłam wczoraj a dziś miałam gości(niezapowiedzianycj),jest przepyszne,co potwierdzili wszyscy.Do śmietany dodałam żelatynę lepiej się trzyma.Dzięki za przepis Halinko,czekam na następne bo wiem ,że masz inne.Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko ciasto upiekłam i też potwierdzam z moją rodziną że jest przepyszne. Zrobiłam tak samo jak batirek, do kremówki nie dodałam śmietanki fix, tylko dodałam łyżkę żelatyny rozpuszczonej w niewielkiej ilości wody. Jeszcze jest jeden plus, bo ciasta jest duża tortownica. Bardzo dziękuję za udostępnienie przepisu. Pozdrawiam. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na pewno wypróbuję ten przepis, gdyż wydaje mi się bardzo ciekawy. Ale pozwolę sobie na jedną małą modyfikację - dodam masło zamiast margaryny. Zdecydowanie wolę kremy na maśle :) Polecam też inną wersję tego przepisu:

Skład:

5 płaskich łyżeczek żelatyny

0.5 litra śmietany kremówki

3 śmietany “Śnieżki”

1/4 szklanki cukru

1 paczka kawy capucino (czekoladowe lub waniliowe)

Wykonanie:

Żelatynę rozpuścić w małej ilości wody (ciepłej). Kremówkę ubić z cukrem. Śnieżki ubić, ale w porcji mleka na dwie śnieżki (ubić oczywiście wszystkie trzy). Obie śmietany połączyć, dodać kawę, delikatnie wymieszać, dodać żelatynę, wymieszać i wyłożyć na upieczony biszkopt z 3 jajek. Ciasto odstawić do lodówki.

Przepis na biszkopt, capucino oraz innne specjały z naszej kuchni znajdują się na mojej stronie: smakowite.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.