Skocz do zawartości

Tort Rafaello Z Konfiturą Wiśniową


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Upiec jasny biszkopt Masa: 1/2 l. śmietany kremówki 2 opakowania śnieżki paczka biszkoptów 20 dag wiórek kokosowych 10 lub 20 dag płatków migdałowych 2 tabliczki białej czekolady Odlać 1/2 szklanki śmietany i dodać do niej białą czekoladę. Całość lekko podgrzać, aż do całkowitego rozpuszczenia się czekolady. Resztę kremówki ubić z dwoma opakowaniami śnieżki, dodać drobno pokruszone biszkopty i kokos. Całość lekko wymieszać i połaczyć z rozpuszczoną czekoladą. Część masy odłożyć, a do pozostałej dodać troche płatków migdałowych. Upieczony i ostudzony biszkopt przekroić na połowę. Nasaczyć placki biszkopta w następujący sposób: do niecałej szklanki przegotowanej wody, dodać sok z jednej cytryny i olejek arakowy. Spód biszkopta posmarować konfiturą wiśniową, na to położyć masę, następnie drugą część biszkopta i wierzch posmarować masą odłożoną bez migdałów. Całość można udekorować pozostałymi płatkami migdałów i startą czekoladą. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dorotko w pierwszej kolejności bardzo proszę złożyć odemnie dla babci spóźnione, lecz szczere życzenia urodzinowe,życzę jak najbardziej dużo zdrowia i doczekania 100 lat życia. W następnej kolejności składam podziękowanie za pochwałę mojego przepisu i dołączenie zdjęcia. Ja naprawdę nie mogę nadążyć za tym wszystkim, chciałabym wypróbować podane bardzo dobre przepisy, chciałabym również do moich przepisów dodać zdjęcia, poprostu nie daję rady bo opiekuję sie tatą. Dorotko nie namawiam Ciebie, ale jak nadarzy się kiedyś okazja to spróbuj upiec " Delicje w galaretce", jest to bardzo dobre ciasto i dużo osób do mnie powiedziało jak podałam je na stół, że to ciasto jest ekstra. Dla mnie ta dzisiejsza ocena tortu to jest niespodziewana radość. Ja również pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ineczko za życzenia - z przyjemnością przekażę je babci :P Przepis na ciasto "Delicje w galaretce" przed chwileczką czytałam, i muszę powiedzieć, że ciasto to zapowiada się bardzo ciekawię. Będę chciała upiec je na Święta Bożego Narodzenia. Za propozycję dziękuję i pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Chcialam pochwalić ten super torcik. Jest wyśmienity chociaż coś w nim zmieniłam i dlatego pytanie od razu do Halinki : ja nie dałam migdałów bo dzieci nie lubią czy bardzo ich brak zmienia smak tortu???? A moja druga zmiana polega na tym że wyjadły :grin: :razz: :razz: mi skarby biszkopty i wspomogłam sie ścierając na tarce wafelki 3 PRINCESSY kokosowe. Ciaste boskie zajadała się moja mama. I pewnie zrobię je mężowi na imieniny w lipcu. Pozdrawiam upalnie Agata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja robiłam kiedyś ciasto Prince Polo i tam do masy dodawało się właśnie wafelki - na drugi dzień one zmiękły - ale krem był bardzo dobry.

Co do tego tortu myślę, że spokojnie można go zrobić dzień wcześniej i później trzymać w lodówce - przynajmniej ja tak zrobiłam i nic ze śmietaną się nie stało - jak widać na zdjęciu powyżej :D

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.