Skocz do zawartości

Potrawy Z Parowara


Pola Połetek

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Basiu Niestety, jeszcze nie kupiłam tego urządzenia. Najpierw miałam złamaną rekę, więc o jeździe samochodem nie było mowy, a potem poszłam do pracy, a że ciągnę dwa etety no to nie moglam sie wyrwac na zakupy. Ale obiecałam sobie, że w ferie zimowe zrobię ten zakup. Jak tylko to zrobię i wypróbuję natychmiast się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj Basiu

Niestety, jeszcze nie kupiłam tego urządzenia. Najpierw miałam złamaną rekę, więc o jeździe samochodem nie było mowy, a potem poszłam do pracy, a że ciągnę dwa etety no to nie moglam sie wyrwac na zakupy. Ale obiecałam sobie, że w ferie zimowe zrobię ten zakup. Jak tylko to zrobię i wypróbuję natychmiast się odezwę.

OK,będę czekać.Tymczasem życzę zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj Basiu, Przykro mi, że nie kupiłaś kombiwara, ale mam dla Ciebie wiadomość. Wczoraj zapłaciłam za parowar, który zamówiłam przez internet, wysłałam faxem dowód wpłaty a dziś już jadłam pierwszy posiłek w nim ugotowany. Jestem zachwycona!! Robiliśmy schabowe z przyprawami, warzywka (marchewka, pietruszka, seler) i ryż. Wszystko było pyszne. Nigdy nie lubiłam gotowanego selera ani pietruszki, a te miały zupełnie inny smak! Następnym razem będzie jeszcze lepsze, bo zamarynuję wcześniej mięsko. No i wszystko ugotowało się w 35 minut w jednym urządzeniu. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na kupno tego urządzenia. Dla 3, 4 osobowej rodziny jest rewelacyjne. Ponieważ zamierzamy zmienić sposób odżywiania się, dlatego i kombiwar i parowar bardzo nam się przydadzą. Pozdrawiam Cię serdecznie Pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj POLU. Cieszę się,że Tobie się udało ale ja jednak jestem wzrokowcem-zanim cos kupię to muszę wziąć do ręki,obejrzeć z każdej strony i jeszcze nigdy nic nie kupiłam przez internet,jakoś nie mogę się przemóc. Dla mnie łażenie ze 2 godziny po sklepie to norma,oglądam po pięć razy,przypominam sobie co,gdzie za ile już widziałam i tak się przy tym koncentruję,że jak syn czy mąż o coś mnie pytają to mam oczy jak pięć złoty-relaks to dla mnie ogromny i najchętniej chodzę sama na takie wlóczęgi. Mam nadzieję że wkrotce kupię ten gar! Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Wracam do tematu: parowar. Otóz od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia i coraz bardziej jestem zdecydowana, aby go zakupić. W związku z tym mam pytanie: jakiej marki jest najlepszy i najlepiej się sprawdza? Może ktoś z Was ma to urządzenie i poleci mi taki, który naprawdę jest dobry, sprawdzony i poprostu super :D , a którego nie kupować za żadne skarby :D Ostatnio widziałam w telewizji reklamę parowara z firmy TEFAL (chyba,jeśli dobrze pamiętam) i wyglada zachęcająco, tylko jak się sprawdza w użytkowaniu? Proszę, drodzy forumowicze o rady i podpowiedzi.To ma być zakup na wiele lat, więc ma być towar porządny i trwały. Czekam na odzew! Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam zainteresowanych! :D Kupiłam to urządzenie rok temu i jestem z niego bardzo zadowolona. Faktycznie 'Tefal' jest wiodącą firmą i warto kupić wersję 'witamin +'. Czy się sprawdza? Iwonko - w 100%. Pod warunkiem, że rodzina nie jest zbyt liczna. Spokojnie można gotować dla 3-4 dorosłych osób. Potrawy są smaczne, nie tracą witamin. Jest to urządzenie zwłaszcza dla tych, którzy chcą stracić nieco na wadze, ale także dla osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą jeść potraw smażonych. Uwielbiam rybę w przyprawach, ale także pyszne są kotleciki ze schabu. No i chyba najważniejsza dla mnie zaleta: wstawiam wszystko razem i idę robić coś innego podczas gdy obiad gotuje mi się, w pół godziny. Figiel. jeśli gotujesz 3 rzeczy na raz, to czy to nie jest oszczędność prądu? Jesli odczułam różnicę w rachunkach to wyłącznie ze względu na podwyżki energii. Czym się różni od kombiwara? (który także posiadam) Kombiwar głównie piecze, jest świetny do kurczaka, mięs wszelakich, zawsze na święta piekę w nim mięska. Też rewelacyjna rzecz! ale pieczenie trwa o wiele dłużej niż parowanie, no i jeśli robimy mięso to już nie warzywa. W parowarze gotuję mięso/rybę, ziemniaki/ryż i np brokuły, kalafior, warzywka różne. Mogę z czystym sumieniem polecić to urządzenie. A kupiłam je przez internet w firmir 'Galtex". która oferowała je najtaniej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! dziękuję Polu za wyjasnienie .Teraz już jestem zorientowana w działaniu tych dwóch urządzeń .Myślałam o kombiwarze ,ale chyba jednak zdecyduję się na parowar , ze względów zdrowotnych ....i dietetycznych :D . Aha ,jeszcze pytanie ,co do ilosci misek ...czy dwie wystarczą do parowania ,np. ziemniaki +warzywa i w drugiej mieso ..... czy poszczególne produkty powinny byc parowane osobno ?.... Jaka powinna byc moc parowara i pojemność ? Znalazłam na all . takie z dwoma pojemnikami za około 100zł. Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Figielku :D. To zależy jak dużą masz rodzinę. Ja mam ten: http://www.allegro.pl/item368470048_parowa...owo_kurier.html

On ma moc wyjściową 2000W do momentu uzyskania pary a potem gotuje na 650W.

Nie ufam tanim rzeczom. Mój parowar ma już póltora roku i sprawuje się bez zarzutu. Nawet warzywa na sałatki świąteczne w nim gotuję a wywar wykorzystuję np do barszczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiałam co kupić kombiwar czy parownik , ale zawsze jakoś tak z chodziło :) i miesiąc temu robiąc zakupy w Selgrosie zobaczyłam że jest promocja > nie oglądając się na nic kupiłam :-D

Wszystkie zalety już wcześniej zostały wymienione więc nie będę się powtarzała :D dodam tylko tyle że wkładam wszystko do parownika ustawiam ile ma się parować i zajmuję się czymś innym > nie myśląc już o obiedzie :razz:

Nie wykipi , Nie przypali się , Mieszać nie trzeba

Można siedzieć na forum i przeglądać nowe przepisy , a później tylko kosztować smakołyków :D

Od miesiąca jeszcze nie gotowałam ziemniaków , ani warzyw w wodzie :D

Również serdecznie polecam :D

Aaa i tylko żałuję że nie wzięłam parownika jak jechaliśmy nad morze :D zamiast wydawać grube pieniądze na kawałek rybki > miałabym pyszne obiadki :razz:

Ja mam trzy poziomowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny ! dzieki za informację .Przekonałyście mnie do tego urządzenia . Już prawie wiem czego szukać .Poszperam jeszcze w necie . Nie mam specjalnie możliwości ,żeby poszukać w marketach jakiś promocji /za daleko/ .Myśle ,że nawet dwu poziomowy wystarczyłby na dwie osoby :P . Kasiu a pomysł z zabraniem parowara na wczasy jak najbardziej trafiony...po co przepłacać i wiadomo co się zje ,kiedy się samemu przyrządzi :D . Dzięki -pozdrówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figielku w drodze do domu zastanawiałam się czy dobrze zrobiłam > czy może trzeba było mi poczekać i jednak kupić kombiwar :D Teraz jednak doszłam do wniosku że kuchnię elektryczną mam to piec ciasta i mięsa mam gdzie > więc stałby sobie w koncie jak prodiż :P Na kwaterze mieliśmy swobodny dostęp do kuchni , ale samo to że trzeba by było spędzać słoneczną pogodę przy garach , a nie nad morzem :D a tak w godzinę miałabym posiłki z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam - bardzo polecam to urządzonko, chodzi mi oczywście o parowar. Sam używam już prawie pół roku, kupiłem taniutki w jakimś hipermarkecie za zaledwie 60zł  :D  i całkiem dobrze się sprawuje, zresztą tam chyba nie ma co się zepsuć. Świetne wychodzą ryby - 8-15 minut (zależy jaka gruba) i rewelacja, także różne mięsa w tym przypadku około 25minut, np wątróbka (około 15min) wychodzi super, nie jest żylasta ani twarda jak np przy zwykłym smażeniu. Później jest dobrze np jeszcze pogrillować ze 2 minuty  :D ale można oczywiście się obejść bo bez tego i tak potrawy są bardzo smaczne Warzyw dotychczas zbytnio nie próbowałem, piszecie, że też można więc kiedyś wypróbuje, szczególnie ziemniaki. Natomiast ryż próbowałem ze dwa razy,  raz spróbowałem taki w woreczkach a raz luzem w tym specjalnym naczyniu, i mimo długiego czasu, niezbyt się ugotował - byl twardy W każdym bądź razie jeszcze raz bardzo polecam to urządzenie szczególnie tym którzy nie mają czasu ani zapału, czy nawet umiejętności  :) :-D  na przygotowanie posiłków - tutaj poprostu się wrzuca i po określonym czasie wyjmuje ugotowane danie  :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.