Skocz do zawartości

To lubię zjeść...


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja będę następna :mrgreen: :shock: :oops:

Lubię to, co Ty napisałeś, plus:

Bigos,

Pierogi ruskie,

Jajecznicę z pieczarkami,

Gołąbki,

Rosół z makaronem,

Zupa pieczarkowa,

Kotlety schabowe i śląskie rolady (szczególnie jak zrobi je moja mama :oops:),

Pieczonki z ogniska,

Zapiekanki makaronowe,

Różnego rodzaju sałatki (szczególnie jak są w nim jajka i tuńczyk :oops:),

Ryby pod każdą postacią.

.... jak mi się jeszcze coś przypomni - to dopiszę do listy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej - nawet nie wiedziałem, że tyle tego lubisz :mrgreen:

Ale po przeczytaniu Twojej listy przypomniało mi się coś tak oczywistego :shock:

Ja przecież uwielbiam pierogi ruskie. (Czemu jeszcze nie mamy przepisu na nie na smacznym? Dorota - trzeba to nadrobić :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przede wszystkim lubię dobrze zjeść... :mrgreen: roladki ze schabu wszelkie potrawy zawierające duuużą ilość roztopionego żółtego sera panga zapiekana z pieczarkami sałatki gołąbki barszcz czerwony zupa grzybowa pierogi (oprócz ruskich) kotlety schabowe lub z piersi z ananasem i serem jajecznica z pomidorami wszelkie ciasta i słodkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem wybredna i zjadam wszystko co sama ugotuję :oops:

Ale tak najbardziej lubię:

gołąbki

wszelkiego rodzaju pulpety w sosie (własnym, pomidorowym, pieczarkowym)

wszelkiego rodzaju gulasze (np. strogonoff)

roladki wieprzowe lub drobioew (ze szpinakiem, serem żółtym, szynką i jakie tylko uda mi się wymyśleć)

zupkę ogórkową i pomidorową

pierogi i naleśniki z mięsem (ewentualnie serem lub jabłkiem i cynamonem)

jeśli chodzi o słodkości to zjadam wszystko co ma w sobie czekoladę a najbardziej kocham delicje i ptasie mleczko :shock:

aaaa i zapomniałam oczywiście pizzę (ale tylko zrobioną samodzielnie)

I to chyba tyle :mrgreen:

ps. zapomniałam o sałatce gyros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam zjeść LAZANIE PEROGI POD RÓŻNĄ POSTACIĄ Gołąbki no i oczywiście uwielbiam robić ciasata Siostry Anastazji,które są sprawdzone,smaczne y bardzo wszystkim polecam :) beata polska1 Marcin bardzo interesuje mnie ten przepis na naleśniki ze szpinakiem prosiłabym cię o zdradzenie sekretu na tą pyszność,gdyż muszę przyznać,że uwielbiam naleśniki ale ze szpinakiem jeszcae nie próbowałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety te naleśniki jadam w naleśnikarni i jedyne co mogę powiedzieć na ten temat, że jest to naleśnik, na który (po odwróceniu na drugą stronę) wybijane jest jajko, posypywany jest startym serem (jaki to gatunek też nie wiem - wygląda dość nietypowo), i na koniec wykładana jest taka "paćka" ze szpinaku. Potem taki naleśnik jest składany "na trójkąt", troszkę masła na to i sos czosnkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) A ja lubię jeść!!! barszcz z krokietem mięsnym rosołek z makaronem żurek z ziemniakami grzybową z łazankami na wigilię karp pieczony karp w galarecie barszcz z uszkami galaretka z kurczaka galaretka z nóżek i golonki prażone fasolke po bretońsku leczo z cukinią bigosiki pierogi ruskie, z mięsem placki ziemniaczane canneloni po polsku naleśniki nadziewane farszem ruskim i polane przecierem pomidorowym jak mi się coś przypomni mniamuśnego to wklepie jak mi się ślina toczy ! :) Wiem o ślinie: śledziki pod różną postacią , a wiosenne to obowiązkowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam bardzo Dorotko i Marcinie za przepis na naleśniki ze szpinakiem muszę jak najszybciej wypróbować wasz przepis.Ja też chciałąbym się podzielić z wami przepisem na naleśniki z kurczakiem i serem,bardzo smaczny kąsek polecam:Smażę bardzo cienkie naleśniki,następnie robię farsz,trzy większe kury gotuję w rosole,po ugotowaniu obieram mięso dokładnei,bez skóry,później mielę je w mikserze.Na patelni smażę drobno pokrojoną cebulkę do miękkości,wrzucam mięso zmiksowane wcześniej,ze 20 dkg startego żółtego sera i już tylko smażę do rozpuszczenia sera, nakładam farsz na naleśniki,rozsmarowuję nie za grubo i zwijam w krokiety,można polać ketchupem.Kiedy jest zimny podgrzewam w mikrofali.Polecam jest bardzo smacze.Przeważnie robię to w poniedziałki,ponieważ zazwyczaj w niedzielę jadamy rosół i kurczaki pozostają mi na drugi dzień.Pozdrawiam.Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do listy moich ulubionych potraw dopisuję jeszcze: kapustę z grzybami (i wszystko co zawiera grzyby) żurek (ale najlepiej mojej mamy) placki ziemniaczane (z różnymi dodatkami, ostatnio jadłam z grzybkami a to wszystko polane ketchupem – mniam) udka kurczaka w majonezie ... ... no i różnego rodzaju ciasta i desery :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.