Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Przyglądając się temu co i jak piszecie przyszło mi do głowy kilka wniosków, które chciałbym tutaj zamieścić i wprowadzić, aby ułatwić Wam zarówno czytanie forum jak i pisanie na nim:

0. Dyskutujemy kulturalnie!!! - czyli przede wszystkim dyskutujemy, a nie kłócimy się - nie używamy wulgaryzmów. Tego punkt regulaminu będziemy szczególnie przestrzegać i dbać o jego przestrzeganie.

1. Piszemy na temat - posty typu "Super przepis", "Zrobię ją jutro" albo "Fajnie się zapowiada..." będą kasowane, gdyż zupełnie nic nie wnoszą do tematu. Oceniać można używając gwiazdek (u góry przy temacie). Ta zasada będzie stosowana aby nasze forum było czytelne, a dyskusja nad przepisami treściwa i wartościowa.

2. Jeżeli odpowiadacie bezpośrednio na post powyżej nie cytujcie - zmuszacie czytelnika do czytania 2 razy to samo - co innego gdy odpowiadacie na któryś z poprzednich postów - wtedy cytat jest jak najbardziej na miejscu (najlepiej tylko fragment, którego dotyczy odpowiedź).

3. Starajmy się używać akapitów - przepis napisany jednym ciągiem jest mniej czytelny.

4. Forum ma mechanizm zabezpieczający przed pisaniem tematów w całości dużymi literami - wiedzcie o tym formułując temat.

5. Tematy starajcie się umieszczać w forach do tego przeznaczonych - każde jest w miare dokładnie opisane i nie powinno być z tym problemów - oczywiście jeżeli zupełnie nie macie pewności napiszcie tam gdzie uważacie - moderator może temat przenieść tam, gdzie to uzna za stosowne (np z forum Wasze przepisy do forum odpowiedniej kategorii - np Słodkości).

6. Podawajmy pełną nazwę tematu - tak, aby wchodzący od razu wiedział o co chodzi - np. w giełdzie przepisó piszmy już w temacie mniej więcej czego szukamy, a nie tylko "Szukam..." - dzięki temu nie będzie potrzeby niepotrzebnego wchodzenia w tematy i sprawdzania o co chodzi.

7. Zastosujmy się do stylu forum - posty pisane np. w całości innym kolorem (zwłaszcza nie pasującym do kolorystyki forum) powodują, że forum staje się nieczytelne - kolory, pogrubienia itp stosujmy tylko tam, gdzie faktycznie coś warto podkreślić.

8. Na forum zakazana jest wszelka reklama - dotyczy to stron www, produktów itp. Zasada ta dotyczy tylko osób, których jedynym celem na naszym forum jest rozreklamowanie swoich produktów, stron, natomiast nie dotyczy (oczywiście w rozsądnych granicach) stałych i udzielających się bywalców naszego forum. Zainteresowanych reklamą prosimy o kontakt.

Kolejne będę zamieszczał w miarę jak mi przyjdą do głowy :mrgreen: Oczywiście nie grożą żadne sankcje za niestosowanie się do tych zasad - ot - to są takie wskazówki. No chyba, że ktoś nagminnie i celowo (aby np. wprowadzić nieporządek na forum) będzie te zasady łamał - wtedy może liczyć się z ostrzeżeniem (tak - jest taki mechanizm :shock: ) - 5 ostrzeżeń może spowodować usunięcie użytkownika z forum.

Czasem moderator (czyli Dorota albo ja) decyduje się na edycję wypowiedzi pod tym kątem (ale tylko pod tym - w żadnym razie nie ingerujemy w treść wypowiedzi - chyba, że naruszają podstawowe zasady - ale to się jeszcze w zasadzie nie zdarzyło).

Oczywiście czekamy również na Wasze uwagi w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zasady zostały nieco zmodyfikowane - proszę o zapoznanie się z nimi (dodano punkty 0, 1, 7 i 8 ).

Dodatkowo zmiana dotyczy:

Kolejne będę zamieszczał w miarę jak mi przyjdą do głowy. Oczywiście nie grożą żadne sankcje za niestosowanie się do tych zasad - ot - to są takie wskazówki. No chyba, że ktoś nagminnie i celowo (aby np. wprowadzić nieporządek na forum) będzie te zasady łamał - wtedy może liczyć się z ostrzeżeniem (tak - jest taki mechanizm :) ) - 5 ostrzeżeń może spowodować usunięcie użytkownika z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Ciebie Marcin! Nie wiem co się dzieje, po przyjeździe do domu mogłam wejść na stronę, odczytać wszystkie zaległości, natomiast nie mogłam dać żadnej odpowiedzi bo stale to samo było wystapił błąd. W skrzynce pocztowej miałam wiadomość że Dorunia dodała mnie do swojej listy jak kliknęłam było to samo znów błąd wystąpił. Wczoraj było już dobrze, dzisiaj znowóż to samo, dopiero jak wpisałam moje nowe hasło mogę normalnie korzystać z strony. Nie ukazuje się również że jestem obecna na forum. Zdenerwowałam się że nie będę mogła być aktywna na forum i mam pytanie czy czasami ktoś tego mnie nie robi na złość? Pozdrawiam serdecznie Dorotkę i Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marcin! Piszę odnośnie punktu 1. Jestem nową forumowiczką i czytając posty innych myślałam, że tego typu wpisy są właściwe. Masz rację, że takie wpisy nic nie wnoszą do tematu. Obiecuję to zmienić a zaczynam od siebie. Przepraszam. Renata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

DeLarge - jak ty to robisz - 5 słów i... :wink:

Oczywiście nic się nie stało :lol: Wiadomo, że musimy dbać o to, żeby forum było ciekawe - ale nie zamierzamy wprowadzać tutaj jakiegoś rygoru :wink:

Fajnie, żeby wszyscy myśleli jak Wy - forum jest dla Was i przedzieranie się przez gąszcz wypowiedzi które nic nie wnoszą aby dotrzeć do ciekawej porady to ogólnie niepotrzebna strata czasu, ALE każdy lubi czasem przeczytać, że potrawa z jego przepisu była dobra - fajna jest też świadomość, że ktoś ją wykonał. Tak więc nie będziemy trzymać się tej zasady aż tak rygorystycznie.

Jasne jest jednak, że gdy cała dyskusja nad przepisem zamieni się w listę osób, które potrawę wykonają coś tam obetniemy :lol:

Ogólnie jak już pisałem zasady są po to, żeby na forum było fajniej - ale jak ktoś lubi się wygadać to czemu nie. Przypominam, że mamy CZATA - zapraszamy tam - tam też możemy podyskutować o konkretnych przepisach - poprzechwalać się, popytać - tam z pewnością nikomu nie będzie przeszkadzać nawet jak ktoś 100 razy napisze, że coś mu smakuje, albo, że coś będzie robił jutro na deser itp :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

...niestety, ale jak widzę że ktoś umieścił nowy przepis na forum i widzę że jest odpowiedź to w 90% przypadków post ten brzmi: "super przepis, naprawdę ciekawie się zapowiada...wkrótce go zrobię..." a tak na prawdę nie o to chodzi...takie jest moje zdanie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.