Skocz do zawartości

Ciasto Z Brzoskwiniami I Bananami


ina12

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto kruche: 25 dag maki pszennej 15 dag margaryny 1/2 szklanki cukru 1 jajka 2 łyżki kwaśnej śmietany 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia Masa śmietanowa: 1 l śmietany 18% 1 puszka brzoskwiń (850 g) 2 opakowania galaretki o różnych smakach 3 stołowe łyżki żelatyny 4 łyżki cukru Polewa: 5 dag kakao 5 dag cukru pudru 5 dag margaryny 1 małe jajko ponadto: 1 kg bananów margaryna i bułka tarta do blaszki Wyrobić szybko kruche ciasto i schłodzić w lodówce, a następnie równomiernie rozwałkować i przenieść na wysmarowaną i posypaną bułką tartą tortownicę o średnicy 30 cm. Podpiec na złoty kolor w temp.170 - 180*C Polewa: Kakao, jajko i cukier wymieszać, margarynę roztopić i wrzącą wymieszać z pozostałymi składnikami, najlepiej mikserem. Masa śmietankowa: Przygotować galaretki, pozostawić do stężenia, a następnie pokroić w kostkę. Żelatynę namoczyć w 370 ml wody, wymieszać i odstawić na 6-7 minut, a następnie podgrzać nie gotować. Brzoskwinie osączyć, pokroić i wymieszać z galaretkami oraz z śmietaną. Dodać cukier, letnią żelatynę i delikatnie wymieszać. Tężejacą masę wylać na kryche ciasto, pozostawić do stężenia. Banany obrać, pokroić, ulożyć na masie i oblać polewą.. ina12

post-2336-1172255682_thumb.jpg

post-2336-1172255699_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj Elu, placek naprawdę nie jest trudny do wykonania. Napewno potrafisz go zrobić, uwierz mi. Jeżeli ten placek chcesz zrobić to doradzam. Do masy galaretki ugotuj dzień wcześniej dodając trochę mniej wody. Banany które kładłam na wierzch przekroiłam na połowę a potem wzdłuż. A zrobiłam to tak bo banany były bardzo duże, a między nimi położyłam kawałki pokrojonego banana. Nie było średnich bananów w sprzedaży, bo średnie to tylko przekroić trzeba wzdłuż. Pozdrawiam ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Halinko!!! Duza BUZKA!!! Ciasteczko jak z bajki, smaczniutkie i wyszlo dokladnie tak jak na zalaczonym obrazku. Pierwszy kawalek zjedzony i wszyscy zachwyceni.!!!! Teraz zastanawiam sie jak to zrobic, by starczylo na dluzej jak jeden dzien???? DZIEKIIIII --ogromne, to jest rewelacyjna BOMBA w smaku i wygladzie!!! Pozdrawiam i dziekuje raz jeszcze, majka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Majko! Nie wiem jak to się stało i dlaczego przeoczyłam wystawioną opinię przez Ciebie na temat tego ciasta. Cieszę się razem z Tobą, że byłaś zadowolona, że ciasto smakowało rodzince i że efekt był taki sam jak na załączonym zdjęciu. Pozdrawiam Ciebie serdecznie i odwzajemniam się także DUŻĄ BUŹKĄ. Dziękuję Halina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Halinko, pomocy!! Zatesknilam za Twoim ciastem ale zupelnie nie pamietam jak robilam te polewe?! Dwa razy wyszla mi bardzo gesta, tak ze nie da sie nia polac ciasta. Wiele razy robilam te polewe na inne ciasta, bo nam bardzo smakowala, a dzisiaj jak na zlosc, dwa razy zrobila mi sie kulka ciasta. Jak sadzisz, czego dalam za duzo a czego za malo? Moze pamitasz ile duzych lyzek tego kakao Ty dajesz? Pozdrawiam Cie serdecznie, majka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze pamitasz ile duzych lyzek tego kakao Ty dajesz?

Odważyłam specjalnie dla Ciebie Anielo! 5 dkg kakao = 3,5 dużej łyżki kakao ( czubatej! ). Pozdrawiam. Renata :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Majko! Ja daję 4 łyżki cukru pudru i 4 łyżki kakao, spróbuj uratować tą polewę co zrobiłaś dodaj trochę tłuszczu bo konsystencja wiesz jaka ma być. Łyżki są też nie równe ale to jest minimalna różnica. Reniu bardzo dziękuję za okazaną pomoc, nie byłam wcześniej przy komputerze. Majko pozdrawiam Ciebie i Renię serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jestescie wspaniale, dzieki za tak szybka odpowiedz Renatce i Tobie Halinko. Halinko, ja wlasnie probowalam te polewe uratowac w ten sposob jak piszesz dodajac wiecej masla, ale co sie stalo to ze maslo oddzielilo sie od reszty i moglam je odlac, dlatego reszta byla taka gesta. Moze nie powinnam az tak bardzo ogrzewac masla by wrzalo? Wszyscy bylismy rozczarowani, bo bardzo nam ona smakowala a nie pamietam co robie inaczej. Cieplutko Was pozdrawiam, majka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.