Skocz do zawartości

Przepisy Do Mikrofalówki


Iwoncia

Rekomendowane odpowiedzi

problem jest chyba w tym, że powyższy cytat dotyczący nieszkodliwości kuchenek mikrofalowych pochodzi ze strony komercyjnej tj. hortex'u KLIK ...a gdy produkuje sie dania które można rozmrażać w kuchenkach mikrofalowych (i się na tym zarabia pieniądze) to myślę iż należy podchodzić do tego z dystansem...hmmm A tak na chłopski rozum, zastanówmy się czy zastosowanie promieniowania mikrofal do przyrządzania posiłków jest naturalne i całkowicie oczywiste...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam Ja mam mikrofale i korzystam z niej bardzo duzo i nie tylko do pogrzewania i odmrażania.Gotuje ziemniaki obrane lub na sałatke w łupinach gotuje zupy niektóre napewno korzystam z niej jak robie gołąbki to liście kapusty odgotuje w mikrofali mam odpowiednie garki do niej. Jeśli kogos to ineresuje moge podać przepisy :) pozdrawiam serdesznie wszystkich joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Podaje jeden z wielu przepisów do mikrofali ZUPA JARZYNOWA Z SEREM SKŁADNIKI: 20g MASŁA 1,5LITRA BULIONU Z KOSTEK ROSOOWYCH 2 KOSTKI LIŚĆ LAUROWY SÓL,PIEPRZ 50 g TWARDEGO ŻÓŁTEGO SERA(ŚWIEZO STARTE 60g ZIEMNIAKÓW 60gSELERA 60g PORY 60g MARCHWI CEBULE WYKONANIE ZIEMNIAKI,POR,SELER,MARCHEWI CEBULE OBRAĆI DROBNO POKROIĆ.WARZYWA I MASŁO WŁOŻYC DO WYSOKIEGO NACZYNIA I POD PRZYKRYCIEM GOTOWAĆ 5MIN (600W).NASTĘPNIE ZALAĆ BULIONEM(ROZPROWADZONYM W GORONCEJ WODZIE) ,dodać liśc laurowy I GOTOWAĆ 10 MIN(600W). PRZYPRAWIĆ SOLĄ I PIEPRZEM.POSYPAĆ ŻÓŁTYM SEREM I WSTAWIĆ ZUPE NA 1 MINUTE.(500W) życze powodzenia ainoh7 mam tez prezentacjie zrobiona jak należy korzystac z mikrofali opracowaną skrótowo z ksiązki ale to tylko mozna przesłać e m-mailem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie moim celem jest przekonywanie kogokolwiek do używania mikrofali.Ale nie ukrywam ze bardzo chciałam ja mieć i kupiłam LG z funkcjami na widocznym miejscu.Dużo dowiedziałam sie jak działa i co można wszystko zrobic od P.Katarzyny Pospieszyńskiej jeszcze wtedy kiedy prowadziła program właśnie jak użytkowac mikrofale wydała równiesz ksiązki na ten temat. pisze to dlatego ze Halinka zrezygnowała z jej użytkowania może jeszcze powrócisz do niej buziaczki ZAPIEKANKA Z ZIEMNIAKÓW Ilość porcji: 4 Składniki: 800 G ZIEMNIAKI 70 G ŻÓŁTY ser EMENTALSKI 150 ML ŚMIETANA 1 ŁYŻKA MASŁO SÓL,PIEPRZ,GAŁKA MUSZKATOŁOWA,PAPRYKA Ziemniaki obrać, umyć i pokroić w plastry.Wymieszać z przyprawami.Naczynie do zapiekanek wysmarować masłem i ułożyć w nim połowę utartego sera,następnie ułożyć pozostałe ziemniaki i resztę sera.Polać śmietaną. Zapiekać przy mocy 600 W 18 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasiu jednak ja nie powrócę, za dużo negatywnych wypowiedzi na forum wyczytałam i już dużo prędzej o tym wiedziałam. Mikrofalówka jest dlatego że syn otrzymał ją w prezencie. Na ten temat też bardzo poinformował nas DeLagre on jest obeznany w różnych tematach z dowodami włącznie. Ja też nikogo nie mam zamiaru przekonywać, to jest każdego inwidualna sprawa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich! Ja mam podobny problem, tylko że w drugą stroną. Niedawno zacząłem nową (pierwszą) pracę. W pracy mamy do dypozycji mikrofalówkę. U mnie w domu nie posiadamy takiego urządzenia. Czasem mam ochotę zjeść w pracy coś na ciepło, a przecież nie będę nic tam gotował. Dlatego zwracam się do Was z uprzejmą prośbą żebyście mi doradzili co takiego można sobie przyrządzić w domu i na podgrzać w pracy. Ja myślałem o tostach, hot-dog, może leczo. Ile takie potrawy należy podgrzewać i z jaką mocą??? Pozdrawiam, Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.