Skocz do zawartości

Księżyc W Kuchni


Gość powiew_uczuc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość powiew_uczuc

Jak wiecie, Księżyc co (ok) 2,5 dnia zmienia swoje położenie . Ma ono także wpływ na to, co w danych dniach mamy ochotę zjeść. I jak to wygląda? Zobaczcie sami. Za ewnetualne literówki przepraszam :-)

Księżyc w znaku Barana – potrzebujemy więcej białka. Zajadamy się gorącymi i ostrymi potrawami.Wybieramy szybkie dania z dodatkiem czerwonych sosów.Smażone,krwiste potrawy mają dziś większe powodzenie. Gorący kubek moze zastąpić Tobie dziś obiad ze służbowego bufetu.

W znaku Byka – potrzebujemy więcej soli. Wybieramy potrawy tradycyjne.Dużo ziół i aromatycznych przypraw znajdzie się w potrawach. Ziemniak ma dziś niesamowite wzięcie oraz wszelkie cięższe potrawy,nie zwracamy uwagi na ilość kalorii. Rozejrzymy się także za owocami. Jeśli się odchudzasz,zastąp dziś ziemniaki kaszą. Powodzeniem dziś będą cieszyć się wszystkie słodkie batoniki.

W znaku Bliźniąt - No pora na tłuszcze. Będziemy mieć ochotę na bardziej złożone dania. Urozmaicone gusta. Powodzenie mają warzywa takie jak kalafiory,karczochy i brokuły. Owocami tego dnia są gruszki i morele. W taki dzień wszystkie bary mają klientów po brzegi.

Księżyc w Raku – Potrzeba węglowodanów. Dziś królują,kluski,makarony,pyzy,pirogi, kopytka,czy leniwe. Z warzyw zaprosimy do stołu, bakłażany,cukinie,szpinak.. Powodzenie będą miały tradycyjne zupy, kiełbaska i schabowy.

Księżyc we Lwie – znów chcemy białka. Dziś szczególnie będziemy zajadać ciepłe dania. Pomidory i sosy pomidorowe zaostrzą apetyt.Dziś zwrócimy uwagę nie tylko, co jemy, ale również jak jest to podane. Oprócz mięs i wędlin potrzebować będziemy w menu roślin strączkowych i ziaren słonecznika. Wybierać będziemy także potrawy egzotyczne. W bufecie dziś będzie tłoczno.

W Pannie – sól po raz kolejny. Tym razem zwrócimy uwagę na zdrową żywność. Dziś w stołówkach może być zamęt, w związku z narzekaniem klientów na świeżość produktów. Tego dnia najlepiej przekonać do surowych warzyw: pory, buraczki, kalarepki…Zamiast słodkich deserów klienci będą wybierać owoce. Dziś zaopatrz się w herbatki ziołowe i owocowe.

W Wadze – Tłuszcze. Szukać będziemy potraw pierwszej jakości i pięknie podanych. Powodzenie będzie miał drób i dziczyzna. A owoce to brzoskwinie, winogrona i grejpfruty. Należy unikać kawy.

W Skorpionie – potrzebujemy węglowodanów. Pizza i zapiekanka to numer jeden w menu oraz ziołowe sosy i dipy, kluseczki, pierogi i wszelkie rolady. Sałatki ostro-kwaśne. Powodzenie również będą miały dania rybne i owoce morza. Desery to herbatniczki i czekolada.

W Koziorożcu – Sól. Dziś dania pożywne i konkretne. Frytki i zapiekane warzywa. Zupy z czosnkiem ziół to kminek i majeranek. Nie wydamy dziś wiele na obiad w bufecie. Zaspokoimy głód kanapką przyniesioną z domu.

W Wodniku – tłuszcz. Ryba wędzona to numer one. Wędlina i pasztety stoją tuż za nimi. Powodzenie będą cieszyć się potrawy przyprawione delikatnie majonezem i sery. Owoce:kiwi, banany i porzeczki. W bufecie nie może zabraknąć potraw innego pochodzenia. Sajgonki i sałatka jarzynowa może być dziś najlepiej sprzedającym się zestawem..dziwne,ale prawdziwe.

W znaku Ryb – węglowodany po raz kolejny. Dziś słodycze, więc uwaga. Potrawy mączne oraz polewane śmietaną. Owoce morza, potrawy z ryżu powinny znaleźć się w menu na ten dzień. Ten dzień sprzyja zatruciom. Wic nadzy zwrócić uwagę na termin przydatności produktów. Silniej niż zwykle będzie działał alkohol. Trudno dziś będzie się zdecydować, co zjeść. Może to,a może tamto?

Takie informacje moga wykorzystać restauratorzy, gdyż zawsze "trafią w 10 " z menu danego dnia...

Jeśli ta tematyka zainteresuje Was, z przyjemnością przedstawię wam kolejne ciekawostki:)

Artykuł pochodzi z mojego bloga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełnia i nów też mają swój wpływ w kuchni. Możecie przeczytać o tym w książce pt. "Kalendaż księżycowy, żyj zgodnie z rytmami księżyca" autorstwa Miłosławy Krogulskiej i Izabeli Podlaskiej. Jak znajdę tą książkę to napewno zakupię. Podaję stronę na której można przeczytać o tym jak wpływa pełnia i nów na naszą kuchnię.

księżyc w kuchni

Pozdrawiam

Amelia

P.S.

Wcześniej nie wiedziałam, że księżyc ma coś wspólnego z kuchnią. Dzięki za uświadomienie "powiew uczuć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

:razz:  No nie wiem czy tak wszystko wygląda ,ja nigdy nie zwracam uwagi na takie rzeczy uważam że są dla tych co wierzą w przesądy- czarne koty ,kominiarze czy to że jak ma się okres to ciasta też nie wychodzą itp. ja nie jestem przesądna i nie wierzę w takie dlamnie to bzdury ,przekonałam się że podczas tych wyjątkowych dni ciasta wychodzą mi najlepsze ,pulchne wyrośnięte itd,przesądy i zabobony zostawiam starszym Paniom ja mam swój własny pogląd na te tematy i nikt mnie nie przekona że to ma coś wspólnego z tym co się dzieje wokół nas,ale wszystkim zainteresowanym życze miłej lektóry. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.