Skocz do zawartości

Sernik Z Rosą


Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto:

25 dag mąki

po 10 dag cukru i margaryny

2jajka

2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

 

Masa serowa:

1.5 kg sera

2 całe jajka, 4 żółtka

2 cukry waniliowe

2 budynie śmietankowe

1 szklanka cukru

1/2 szklanki oleju

2.5 szklanki mleka

 

Wyrabiamy ciasto:

Z podanych składników wyrabiamy ciasto. Wylepiamy dużą blachę dno i brzegi.

Masa serowa:

Ser zemleć. 2 całe jajka+4 żółtka ucieramy z cukrem i cukrem waniliowym na puszystą masę.

Dodajemy budynie (w proszku) i stopniowo ser,olej i mleko.

Pieczemy 50 min w temp. 190*

W trakcie pieczenia ubijamy pianę z 4 białek+4 łyżki cukru, po upieczeniu sernika rozprowadzamy ją na serniku i pieczemy jeszcze 10 min. Przed podaniem sernik dekorujemy karmelem z 6 łyżek cukru. Gdy karmel zbrązowieje i zacznie się ciągnąc wyłożyć nitki na natłuszczoną blachę. Twarde nitki ułożyć na sernik. Jak nie zamierzam robić rosy to po wyłożeniu ubitych białek z cukrem posypuje wiórkami kokosowymi też jest pyszny.

Przepis ten dostałam od Cioci po tym jak powiedziałam że sernika już nigdy nie upiekę bo zawsze mi klapnie ;) ten jeszcze się nie zdarzyło i znajome które piekły też sobie chwalą.

Ps masa serowa wychodzi dość rzadka taka ma być. Smacznego ;)

Edytowane przez Katarzyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam! Cieszę się że Ci smakował :lol: ja dlatego go lubię że nie jest tak mocno słodki i można go zjeśc więcej, ale jak ktoś lubi słodsze ciasta to na pewno większa ilośc cukru mu nie zaszkodzi :lol: Na święta też będę go robiła, bo rodzinka się stęskniła :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!serniczek naprawde przepyszny,pieke go juz pare latek i za kazdym razem smakuje wybornie.mam pare przepisow na niego,choc wszystkie podobne.pewna innowacja jest posypanie ciasta budyniem smietankowym przed nalozeniem sera.dzis wlasnie tak zrobilam i wyszedl super :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według podobnego przepisu wykonuję też taki sernik, właśnie na Święta upiekłam. Faktycznie zawsze się udaje i smakuje mojej rodzinie nawet bardziej niż tradycyjny. Ja dodatkowo spód ciasta podpiekam 10 minut (ale w moim przepisie mam go więcej), a samą masę wykonuję z nieco zmniejszych proporcji, ale to pewnie zależy od tego kto jaki przepis posiada. Dodatkowo dodaję rodzynki np.zamoczone w rumie, a ostatnio dorzuciłam też skórkę pomarańczy (taką gotową oczywiście :-D ), co nieco zmieniło smak masy serowej. Ale to zależy od upodobań i gustów. Ogólnie ciacho polecam :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Cieszę się że Wam sernik smakował. Ja często robię go bez ciasta, wylewam prosto na blachę posmarowaną masłem i posypaną wiórkami, kiedyś próbowałam upiec na biszkoptach :-D bo mi się nie chciało robic ciasta i wszystkie biszkopty uniosły mi się do góry, więc teraz albo ciasto albo nic. :-D Smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich. Tym razem po wylaniu sernika na blachę wrzuciłam na wierzch pierniki z nadzieniem truskawkowym i później pianę tak jak w przepisie :grin: też wyszedł pyszny :grin: a następnym razem zrobię z brzoskwiniami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.