Skocz do zawartości

Warstwowa Sałatka Z Tuńczyka


agrafia

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że sałatka smakowała. Kiedyś podałam ją przy jakiejś okazji i goście odgadywali składniki. Nikt nie przypuszczał, że może być tam masło, a ono właśnie nadaje jej charakterystyczny smak - wiecie taka pyszna poezja w ustach:) Nie ma obaw. Usprawiedliwiam tych co licza kalorie. Resztę koniecznie namawiam do dodania tego składnika - oczywiście nie za dużo, cieńką warstewka. Pozdrawiam Dorotko! Tak właśnie wygląda moja sałatka. Obiecałaś i wypróbowałaś. Teraz już po Tobie...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zrobiłam tą sałatkę (mimo, iz sie zarzekałam) z masłem, i...... stwierdzam razem z mężem, że cos jej brakuje. Dla nas jest za mdła. Wszystkie składniki są zbyt jednolite. Każdy ma różne gusta i po to jest to forum , że mozna wyrazić swoje zdanie i dlatego mam nadzieje, ze nikogo nie uraziłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziorku, nikogo nie uraziłaś i nikt się nie obraża. Dobrze napisałaś, że po to jest to forum, każdy może mieć swoje zdanie,... a każdy lubi to co lubi, i nic na siłę :lol:

Jak zrobiłam pierwszy raz w życiu sałatkę z tuńczyka to mojej babci ta sałatka w ogóle nie smakowała, chorowała po niej 2 dni :P??: i powiedziała, że nigdy już jej nie zje,... nie minął rok - a ta sałatka jest teraz jej ulubioną sałatką, i od czasu do czasu się o nią upomina.... ktoś kiedyś powiedział, że smaki się zmieniają, i chyba coś w tym jest :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sałatkę znam pod nazwą "Kijowska ",nie układam jej warstwowo tylko na dużym ładnym talerzu lub półmisku na liściach sałaty. Jest bardzo efektowna i inna...bardzo dobra. Robiłam na święta i została po niej tylko sałata i talerz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też znam tę sałatkę pod nazwą "Kijowska". Jednak daję 2 puszki tuńczyka, dla mnie jedna to za mało, zamiast cebuli daję warstwę szczypioru. Oczywiście używam soli i pieprzu. Majonez mieszam z jogurem naturalnym + trochę cytryny. Masło też używam, nadaje ono tej sałatce ciekawego smaku. Polecam. To ulubiona sałatka mojej córki. :wink: :razz: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam właśnie ten przepis i coś mi nie pasuje. W przepisie są podane dwie warstwy tuńczyka a w sposobie ułożenia tej sałatki jest podane trzy.Chcę zrobić tę sałatkę na święta więc proszę o wyjaśnienie.

W tej sałatce układamy dwie warstwy tuńczyka. Pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja tak jak Reni używam 2 puszki tuńczyka i szczypiorek zamiast cebuli :razz: tym bardziej teraz cebula mi już nie smakuje więc do gotowania podsmażania tak ale do sałatek rośnie sobie w skrzyneczce świetny szczypiorek z brzydkiej cebuli. :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.