Skocz do zawartości

Pomarańczowiec


apsik

Rekomendowane odpowiedzi

CIASTO 1 margaryna 20 dag cukru pudru 40 dag mąki 3 jaja 2 łyżeczki proszku do pieczenia skórka otarta z 3 pomarańczy Zagnieść ciasto i upiec 3 placki KREM wycisnąć sok z pomarańczy zagotować 0,5litra wody i 0,5 szkl cukru , w soku rozmieszać 2 żółtka , 1 kisiel pomarańczowy[na 0,75 litra wody] , 1 łyżkę mąki ziemniaczanej i dać to do gotującego syropu , zagotować .Gorącym złączyć placki , na wierzchu polać polewą iposypać płatkami migdałowymi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Skorzystałam z Twojego przepisu Apsik, bo od razu jak go dodałaś bardzo mnie zainteresował .... więc w końcu na Pomarańczowca się skusiłam :P Do ciasta dodałam więcej mąki, w sumie dodałam jej ok. 3 1/2 szklanki.

I muszę powiedzieć, że nam wszystkim zasmakował, a jak się piekł to pachniało w całym domu.

Dziękuję :lol:

post-8-1165942070_thumb.jpg

post-8-1165942084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... To ile w końcu zrobię tych placków na święta? Co raz nowe i piękne, apetyczne ...

Ali, mam podobnie, co nowego i "ciekawego" zobaczę to sobie zapisuję na listę świątecznych wypieków, a już teraz tyle mi się nazbierało, że ... potem można by jeść te pyszności przez 2 miesiące, a nie przez dwa dni :lol: :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się przepis na krem. Czy można sok z 3 pomarańczy zastąpić sokiem z kartonu i ile wyjdzie go np.w szklance? Śledzę Wasze przepisy od dłuższego czasu, dzisiaj dopiero się zarejestrowałam, ale strona bardzo mi się podoba i zamieszczone są ciekawe przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię JustynkoZ, cieszę się, że zdecydowałaś się do nas dołączyć i dziękuję za dobre słowa skierowane w naszą stronę :P Mam nadzieję, że i Ty dorzucisz coś do naszego "Smazcnego" zbioru przepisów :lol: Odnośnie przepisu - to myślę, że sok z 3 pomarańczy można zastąpić sokiem z kartonu. Do tego kremu będzie potrzebna 1 szklanka soku. Powodzenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - wiem, że te 3 pomarańcze i tak nam będą potrzebne (znaczy ich skórka do ciasta), ale jeżeli zależy nam na "szybkim" kremie, to nie musimy wyciskać soku z pomarańczy, tylko bierzemy "gotowy" sok - ale i tak uważam, że takiego soku - świeżo wyciśniętego z pomarańczy, nic nie zastąpi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że zapachu i smaku świeżych owoców nie zastąpi sok z kartonu. Chodziło mi jedynie o alternatywę w sytuacji, gdy nie mam świeżych pomarańczy, albo zamrożoną skórkę pomarańczy, którą powinnam zużyć. Pewnie i tak spróbuje wykonać ciasto według oryginalnej wersji. Bardzo, ale to bardzo podoba mi się szczególnie krem, jest niepowtarzalny. Pozdrawiam. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.